Budowanie sieci WLAN – sprawdzi się w każdym obiekcie

Sieć WLAN to łatwy i szybki sposób na uzyskanie dostępu do bezprzewodowego połączenia pomiędzy urządzeniami w ramach określonej przestrzeni. Praca oraz komunikacja stają się dzięki temu bardziej efektywne oraz przynoszą zauważalne korzyści. Sam proces tworzenia takiego systemu nie jest łatwy, jednak aktualnie dostępne na rynku rozwiązania pozwalają na sprawny przebieg całego przedsięwzięcia.

Komputronik Biznes w oparciu o swoje kompetencje oraz doświadczenie od wielu lat wdraża na polskim rynku bezprzewodowe sieci, które obejmują zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe firmy. Certyfikowani inżynierowie w oparciu o indywidualne potrzeby klienta są wstanie zaproponować najbardziej optymalny system. Bazują zarówno na doświadczeniu projektowym, jak i wdrożeniowym, wykorzystując do swoich działań sprawdzone programy.

Test TP-Link Archer C6U – router z portem USB dla każdego

Ekahau to światowy lider w dziedzinie rozwiązań służących do planowania sieci bezprzewodowych. Przedstawione przez firmę narzędzia do pomiarów oraz projektowania siły sygnału są autorskim pomysłem samego producenta. Ekahau to program pozwalający zaplanować prawidłowe rozmieszczenie oraz określenie odpowiedniej ilości Access Pointów. Ułatwia to oszacowanie budżetu niezbędnego do budowy sieci WLAN. Wykorzystanie oprogramowania na etapie planowania minimalizuje czas wdrożenia sieci w wybranych lokalizacjach, a całość opiera na planie obiektu, niezależnie od infrastruktury, sektora, wielkości oraz złożoności projektu.

Planowanie z wykorzystaniem Ekahau skupia się nie tylko na objęciu zasięgiem konkretnego obszaru, ale również na wydajności planowanej sieci, liczbie obsługiwanych klientów czy prędkości transmisji. Można również symulować przyszłe wykorzystanie sieci pod kątem aplikacji wrażliwych, takich jak np. połączenia głosowe i wideo czy transfer dużych plików. Symulacje prowadzone są w oparciu o plany obiektu, a także wybór konkretnego modelu urządzeń, które zostaną zainstalowane. Czołowi producenci rozwiązań sieci WLAN dostarczają do Ekahau szczegółowe dane na temat charakterystyki anten poszczególnych modeli.

Test TP-Link Archer AX10 – Wi-Fi 6 bardziej dostępne

Inwestycja w sieć WLAN sprawdzi się w każdym obiekcie – od dużych przestrzeni magazynowych czy hal produkcyjnych, przez hotele, szpitale, muzea, aż do małych powierzchni biurowych.

Komputronik Biznes to marka z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje rozwiązania w oparciu o analizę potrzeb klienta. Każdy projekt rozpoczyna się od symulacji działań sieci oraz odpowiedniego rozlokowania Access Pointów w przestrzeni. Zaleca się przeprowadzenie takiej wizualizacji przy projektach, które mają wysokie wymagania jakościowe w stosunku do sieci, niestandardowe warunki pracy albo dotyczą specyficznych obiektów. Wynikiem symulacji jest nie tylko obszerny raport, ale również autorskie rekomendacje inżynierów Komputronik Biznes mających kilkuletnie doświadczenie w planowaniu i wdrażaniu rozwiązań sieci bezprzewodowych. Pozwala to założyć wstępny budżet oraz czas realizacji przedsięwzięcia. Proces ten kończy się wdrożeniem oraz utrzymaniem sieci na terenie danego obiektu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: