HP serii Z – jeszcze wyższy poziom wydajności

Na kwietniowej konferencji NVIDIA GTC 2021, firma HP ogłosiła ulepszenia GPU w swojej podstawowej linii komputerów stacjonarnych z serii Z, w tym HP Z1 Tower G8, HP Z2 Small Form Factor G8 i Z2 Tower G8, które wcześniej były dostępne tylko w wysokiej klasy stacjach roboczych.

HP Z1 Tower G8, HP Z2 Small Form Factor G8, HP Z2 Tower G8
HP Z1 Tower G8, HP Z2 Small Form Factor G8, HP Z2 Tower G8

HP chce zapewnić dzisiejszym profesjonalistom odpowiednią technologię i narzędzia do łączności, współpracy i bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy pracują w domu, czy w biurze. Dodatkowo, w celu usprawnienia pracy w środowisku 3D i udostępnienia zaawansowanej wizualizacji większemu gronu odbiorców, desktopy serii Z oferują najnowsze technologie firm NVIDIA® i Samsung – marek, którym społeczność twórców zaufała w kwestii niezawodności.

Dla twórców chcących przyspieszyć przekształcanie pomysłów w projekt, wydajność ma kluczowe znaczenie. Co więcej, ich potrzeby rosną wraz z silnikami działającymi w czasie rzeczywistym, ponieważ skracają się czasy cyklu projektowania. W miarę jak firmy przechodzą na bardziej hybrydowy model pracy, 77 % decydentów IT zgadza się, że oznacza to wzrost podatności na zagrożenia bezpieczeństwa. Linia komputerów stacjonarnych Z oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczeń, dając działom IT możliwość ochrony urządzeń, danych i tożsamości.

Test Lenovo Yoga C940 – laptop z funkcjami sztucznej inteligencji

Nowe układy NVIDIA RTX A4000 i RTX™ A5000 dają użytkownikom HP Z2 Tower G8 możliwość skonfigurowania ich komputerów stacjonarnych z serii Z z najnowszej generacji rdzeniami RT, Tensor i CUDA, aby zapewnić projektantom, inżynierom oraz artystom możliwość tworzenia bez ograniczeń. Seria Z od HP dodaje również dodatkowe opcje graficzne Ampere do linii wydajnych komputerów stacjonarnych, w tym do stacji roboczych Z4, Z6 i Z8, w celu zwiększenia wydajności w różnych segmentach.

Sposób w jaki pracujemy nie zmienni się w najbliższym czasie, co twórcom daje możliwość wyboru miejsca pracy, powiedział Bob Pette, Wiceprezes Działu Professional Visualization w firmie NVIDIA. Nowe układy GPU o architekturze NVIDIA Ampere, współpracujące z komputerami stacjonarnymi z serii Z od HP, zapewnią moc obliczeniową, której potrzeba, by pracować z dowolnego miejsca.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność linii Z, klienci mogą teraz skonfigurować modele Z1 Tower, Z2 SFF i Z2 Tower z niedawno zaprezentowanymi dyskami PCIe Gen4 firmy Samsung. Najnowsze dyski firmy Samsung oferują zwiększoną szybkość transferu, zapewniając lepszą przepustowość, co przekłada się na jeszcze większą wydajność i płynność pracy użytkowników intensywnie przetwarzających dane. Klienci otrzymują teraz nieograniczoną wydajność pamięci masowej, dzięki innowacyjnym systemom chłodzenia zaprojektowanym przez inżynierów serii Z od HP.

Dzisiejsze, szybko zmieniające się środowisko pracy umocniło rolę komputera jako kluczowego narzędzia zwiększającego produktywność,  powiedział Jaejune Kim, Starszy Wiceprezes ds. Marketingu w firmie Samsung.
Wraz z rosnącą złożonością aplikacji i wykładniczym wzrostem rozmiarów plików, dyski SSD PCIe Gen4 oferują duży wzrost wydajności. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z HP przy projektowaniu naszego dysku SSD PM9A1 w najnowszych platformach HP. Wszystko po to, aby zmaksymalizować korzyści technologiczne i zapewnić użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia.

HP Z2 Tower G8
HP Z2 Tower G8

HP Z2 G8 SFF i Z2 G8 Tower

Z2 Small Form Factor, najszybsza stacja robocza SFF, obsługująca aplikacje Autodesk i SolidWorks[i] oraz Z2 Tower, udoskonalają poprzednie generacje dzięki najnowszym komponentom firm NVIDIA®, Intel® oraz Samsung, a także pozostają liderami w branży pod względem zrównoważonego rozwoju, będąc częścią najbardziej zrównoważonego portfolio komputerów PC na świecie.Aby sprostać wymaganiom współczesnych pracowników, modele Z2 SFF i Z2 Tower nadal oferują zwiększone możliwości rozbudowy, z beznarzędziowym dostępem w kompaktowej obudowie.

Komputer Z2 Small Form Factor wyposażony jest w procesory Intel® Core® i Xeon® W do 11. generacji oraz układ graficzny NVIDIA® Quadro RTX™ 3000, które zapewniają wyjątkową wydajność w zakresie ray tracingu i sztucznej inteligencji w niewielkim rozmiarze oraz z nieskończonymi możliwościami rozbudowy. Z2 Tower jest punktem odniesienia w zakresie mocy stacji roboczej, klasy podstawowej dla profesjonalnych twórców. Dzięki Z2 Tower użytkownicy mogą teraz uruchamiać aplikacje wielowątkowe podczas pracy nad kilkoma zadaniami, wykorzystując maksymalnie układ graficzny NVIDIA® RTX ™ A5000, procesory Intel® Xeon® vPro® oraz wydajność procesora Intel z serii K bez efektu throttlingu w SPECapc™ for SOLIDWORKS™ 2021 benchmark.

Modele Z2 G8 SFF i Z2 G8 Tower są również wyposażone w:

  • Niezakłócona wydajność wiodący w branży system chłodzenia serii Z utrzymuje procesor i kartę graficzną w niskiej temperaturze, dzięki czemu mogą one pracować z maksymalną wydajnością przez dłuższy czas.
  • Certyfikacje oprogramowania – każdy komputer jest wyposażony w certyfikowane aplikacje zapewniające najwyższą wydajność nawet w przypadku złożonych projektów.
  • Zarządzanie temperaturą – innowacyjnie zaprojektowane, aby utrzymać komponenty sprzętowe w chłodzie i ciszy bez względu na to, jak bardzo są obciążone. Dzięki temu, użytkownik ma pewność, że uruchomi system przy maksymalnym obciążeniu przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
  • Zbudowany, aby się rozwijać. Moc, która pozwala rosnąć – dzięki możliwości rozbudowy i beznarzędziowemu dostępowi, można dodawać komponenty, ulepszać grafikę lub dodawać specjalistyczne karty PCIe w miarę rozwoju swoich potrzeb.
  • Możliwość wyboru systemu operacyjnego dla unikalnych potrzeb użytkownika z Windows 10 Pro 64™ lub Linux®.

HP Z1 G8 Tower:

Z1 G8 to najbardziej przystępny cenowo komputer stacjonarny HP z certyfikatem Z, stworzony do edycji projektów, a nawet gier. Teraz oferujący najnowszą, profesjonalną wydajność, aż do NVIDIA® Quadro ™ P2200. Desktop ten otrzymał certyfikaty SolidWorks® i AutoCAD®, dzięki czemu doskonale nadaje się do projektowania 2D/3D i tworzenia dokumentacji. Dodatkowo, użytkownicy mogą wybrać konfigurację Z1 G8 z grafiką NVIDIA® GeForce® do RTX™ 3070 do pracy w VR i przy tworzeniu oprogramowania. Dla zapewnienia wysokiej wydajności w złożonych, wielowątkowych aplikacjach, Z1 G8 oferuje najnowsze procesory Intel® Core™ vPro®.

Ceny i dostępność:

  • HP Z1 Tower G8 ma być dostępny na przełomie maja i czerwca 2021 roku. Ceny będą znane bliżej daty premiery.
  • HP Z2 Small Form Factor G8 ma być dostępny na przełomie maja i czerwca 2021 roku. Ceny będą znane bliżej daty premiery.
  • HP Z2 Tower G8 ma być dostępny na przełomie maja i czerwca 2021 roku. Ceny będą znane bliżej daty premiery.

źródło: HP

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: