Inteligentny wózek do telemedycyny ASUS

Inteligentny wózek do telemedycyny – firmy ASUS i Intel stworzyły mobilne wózki telemedyczne

Inteligentny wózek

Wirus COVID-19 zaskoczył cały świat na początku 2020 roku i stworzył bezprecedensowe zagrożenia dla społeczności globalnej. Reagując na to, branża medyczna zwiększyła wysiłki, aby zapewnić lekarzom środki do walki z pandemią – a rozwiązania zdalnej opieki lekarskiej, były jednym z najważniejszych aspektów tych wysiłków. Firmy ASUS, Intel® i VSee współpracowały ze Szpitalem Miejskim w Tajpej, oddział Heping Fuyou, nad wdrożeniem inteligentnego projektu medycznego. Jego celem było umożliwienie lekarzom i pielęgniarkom możliwości interakcji, diagnozowania symptomów i zapewniania wsparcia pacjentom, którzy przebywają w izolatkach. Projekt umożliwia również rodzinie pacjenta komunikację z nim metodą wirtualną, aby zminimalizować ryzyko zarażenia wirusem.

Rzecznik Szpitala Miejskiego w Tajpej powiedział: Bardzo cieszy mnie dostarczenie przez ASUS naszych pierwszych wózków do telemedycyny, które nie tylko pomagają pracownikom służby zdrowia w diagnozowaniu i opiece nad chorymi przebywającymi na oddziałach izolacyjnych, ale również umożliwiają członkom rodziny komunikację z pacjentami za pośrednictwem transmisji wideo, co zmniejsza ryzyko zarażenia się wirusem.

Recenzja Netatmo Weather – Inteligentna Stacja Pogodowa

Telemedycyna będzie w najbliższej przyszłości jednym z kluczowych czynników napędzających świadczenie usług lekarskich, zarówno w okresie pandemii wirusa COVID-19, jak i po nim, stwierdził Jackie Hsu, Senior Vice President w ASUS. Nowy wózek do telemedycyny zapewnia lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom służby zdrowia dostęp do bezpiecznych, efektywnych i wydajnych narzędzi
do diagnozowania, monitorowania i wspomagania – zarówno na miejscu w szpitalach, jak i zdalnie.

Firma Intel jest dumna z możliwości udziału w tym projekcie we współpracy z firmą ASUS oraz szpitalem Heping. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, technologia jest niezbędna
do zapewniania światu łączności i poprawiania jakości naszego życia. Projekt ten jest kolejnym przykładem doskonałej współpracy pomiędzy firmami Intel i ASUS trwającej przez ostatnie trzy dekady
, powiedziała Michelle Johnston Holthaus, Intel executive vice president and general manager of the Sales, Marketing and Communications Group.

Kompleksowe rozwiązanie medyczne do diagnozowania, monitorowania i wspierania

Technologie mobilne od dawna są wykorzystywane do zastosowań w służbie zdrowia. Przykładowo mobilne wózki pielęgniarskie są już standardowym wyposażeniem powszechnie wykorzystywanym
w szpitalach. Idealnie nadają się do wykonywania prostych zabiegów, takich jak zmiana opatrunku na ranach czy kontrole ciśnienia tętniczego, ale nie są wystarczające do zaspokojenia potrzeb służby zdrowia na oddziałach izolacyjnych lub na odlegle położonych i trudno dostępnych terenach. Dla porównania oferowane przez ASUS mobilne inteligentne wózki do telemedycyny zapewniają pracownikom służby zdrowia idealne rozwiązanie do zdalnej opieki medycznej.

Od października 2020 roku lekarze i pielęgniarki w szpitalu w Heping świadczą różnorodne usługi medyczne dla pacjentów w profesjonalnych izolatkach podciśnieniowych, wykorzystując łączność pomiędzy systemem zdalnym a inteligentnym wózkiem do telemedycyny, znajdującym się w pokoju pacjenta. Ponadto dzięki temu systemowi rodzina może skorzystać z komputera w strefie recepcji, aby zobaczyć pacjenta poddanego izolacji. Oprócz wykorzystywania w szpitalach, wózek do telemedycyny można również zabrać do domu pacjenta, aby umożliwić lekarzom diagnozowanie i wystawianie recept, dzięki czemu ani lekarz, ani pacjent nie muszą mieć fizycznego kontaktu ze sobą.

Rozwiązanie to powstało w wyniku wspólnych wysiłków firm ASUS, Intel oraz VSee i pokazuje, jak można w rzeczywistych warunkach użytkowania zintegrować wysokowydajne przetwarzanie danych, szeroką obsługę gniazd wejścia/wyjścia i doskonale zaprojektowaną platformę łączności w chmurze. Skutecznie pomaga to lekarzom we wszelkiego rodzaju zastosowaniach z zakresu mobilnej opieki zdrowotnej.

Test Oppo Reno 5 lite i Oppo Band – zgrana para

Nowa generacja

Wózek do telemedycyny jest wyposażony w komputer medyczny ASUS, urządzenia do komunikacji sieciowej, baterię zapewniającą długi czas działania oraz szeroką gamę interfejsów wejścia/wyjścia. Specjalnie zaprojektowany komputer medyczny ASUS charakteryzuje się konstrukcją bez wentylatorów i szerokim zakresem temperatur roboczych, co znacznie zwiększa niezawodność systemu.

Dzięki zastosowaniu ekranu dotykowego, który można łatwo zdezynfekować alkoholem, nie ma w nim klawiatury mogącej przenosić zarazki i bakterie. Ponadto komputer medyczny jest wyposażony w kamery o wysokiej rozdzielczości do rejestrowania obrazu pod różnymi kątami, które pomagają lekarzowi w postawianiu diagnozy. Wiele dostępnych gniazd wejścia/wyjścia umożliwia natychmiastowe połączenia z różnorodnymi urządzeniami medycznymi.

Test Motorola Moto G100 – z Ready For zmienia sposób korzystania z telefonu

Wózek do telemedycyny ASUS obsługuje szeroką gamę standardów komunikacyjnych, w tym USB, Wi-Fi, Bluetooth i RFID, dzięki czemu umożliwia połączenia plug-and-play z urządzeniami medycznymi różnych marek, eliminując problemy w pracy lekarzy.

Współpraca z firmą Intel dla zapewnienia superszybkiej i wyjątkowo wydajnej opieki zdrowotnej

Napędzany procesorem Intel Core wózek do telemedycyny ASUS całkowicie spełnia potrzeby branży medycznej. Systemy medyczne wymagają obrazowania w wysokiej rozdzielczości i superszybkiego przetwarzania strumieniowanych danych, dlatego konieczne jest zastosowanie wysokowydajnego procesora, który poradzi sobie z ogromną ilością danych podczas przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym.

Test realme Watch S Pro – nasz codzienny trener personalny

Współpraca z VSee w celu zapewnienia niezawodnych usług medycznych opartych o chmurę

Firma VSee dysponuje wieloletnim doświadczeniem w zakresie oprogramowania i wdrożyła wiele specjalistycznych platform do zarządzania w chmurze. W tym wypadku mowa konkretnie o platformie chmury SaaS do zdalnej opieki zdrowotnej, która powstała w wyniku współpracy firm VSee i ASUS. Obsługuje do 10 jednoczesnych logowań, umożliwiając lekarzom z różnych regionów udział w konsultacjach drogą internetową. Rodzina pacjenta również może dołączyć do sesji połączenia internetowego na żywo. Po zakończeniu sesji mobilny wózek medyczny ASUS automatycznie prześle dane do platformy zarządzania w chmurze. Dodatkowo system automatycznie wygeneruje raport, ułatwiając pracę lekarzy i pielęgniarek.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: