Majówka w Paryżu bez wychodzenia z domu

Majówka w Paryżu – potrzeba do tego tylko tabletu, telefonu lub komputera i konta na Facebooku.

Majówka w Paryżu

Z powodu pandemii przed nami już druga majówka z ograniczonymi możliwościami podróżowania. Tym razem możecie jednak spędzić ją nawet w Paryżu dzięki wirtualnym spacerom organizowanym na Facebooku przez polskich przewodników

Test Microsoft Surface Headphones 2 – obiecują dobre brzmienie i rozmowy

Przewodnicy turystyczni przygotowali nowy rodzaj usług – proponują wirtualne spacery, dzięki którym można zwiedzić coraz więcej miejsc na świecie z własnej kanapy. Potrzeba do tego tylko tabletu, telefonu lub komputera i konta na Facebooku.

Byliśmy zaskoczeni, bo po pierwszych wirtualnych wycieczkach dziękowało nam mnóstwo osób zakochanych w Paryżu, ale też niepełnosprawnych czy obłożnie chorych – mówi Michał Jaworski, licencjonowany przewodnik po Francji. – O wirtualne zwiedzanie prosili nas stali klienci, którzy tęsknią za Paryżem, ale ta forma zwiedzania bardzo podoba się też osobom starszym czy chorym, które nie wyjeżdżają daleko od domu – dodaje.

IPLA – na smartfonie, tablecie, komputerze i Smart TV

Podczas wirtualnego spaceru przewodnik jest w miejscu, po którym oprowadza i mówi do widzów tak, jakby stali obok niego. Relacja przez kamerę pozwala widzieć dane miejsce w czasie rzeczywistym a przewodnicy starają się przenieść widzów w przestrzeni prosząc ich żeby podczas spaceru uważali na przejeżdżające samochody czy dziury w chodniku.

Wierzymy, że samo nazwanie zapachów czy bezpośrednie zwracanie się do widzów pozwala im wczuć się w taki spacer tak jakby byli z nami, niektórzy na nasze wycieczki kupują francuskie ciastka czy wino, żeby bardziej poczuć klimat oraz robią sobie nawet zdjęcia czy notatki podczas zwiedzania – zauważa Michał Jaworski. Takie zwiedzanie jest więc doświadczeniem, które nie ma nic wspólnego z filmem krajoznawczym czy reportażem.

Test realme Watch S Pro – nasz codzienny trener personalny

Po wykupieniu dostępu na naszym Facebooku „Przewodnik po Paryżu” spacer można też obejrzeć po transmisji, bo wycieczki są nagrywane i można odtworzyć je także po transmisji na żywo. Przewodnik po Paryżu organizuje 3 spacery online 1 maja, tak żeby widzowie mogli wybrać się do Paryża w majówkę w dowolnym momencie.

Tekst: Ewa Krzątała

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: