OPPO Polska na TikToku i challenge dla użytkowników

Rusza OPPO Polska na TikToku, a wraz z nim nowy challenge dla użytkowników, inspirowany możliwościami OPPO Reno5 5G.

OPPO Polska na TikToku

Od 27 kwietnia rozpoczyna działalność profil TikTokowy OPPO Polska, co zbiega się ze startem pierwszej kampanii marki w tym medium. Wraz z, m.in., Dominikiem Rupińskim i Kingą Sawczuk, jednymi z obecnie najpopularniejszych TikTokerów w Polsce, OPPO rzuca użytkownikom taneczne wyzwanie. Wykorzysta do tego formułę hashtag challenge, wizualizującą możliwości, jakie daje funkcja AI Highlight Video w najnowszej serii smartfonów OPPO Reno5.

Test Oppo Reno 5 lite i Oppo Band – zgrana para

Prostotę i łatwość obsługi, a przy tym ciekawe funkcje rozbudzające kreatywność w serii OPPO Reno doceniają użytkownicy. Tworzenie unikalnego kontentu, którym można dzielić się np. z pomocą internetowych platform komunikacyjnych jest jeszcze łatwiejsze w nowej serii Reno5. Opcje Dual-Mode Video, Video Bokeh czy AI Highlight Video sprawiają, że każdy z łatwością może spróbować swoich sił jako zarazem reżyser i operator.
By to jeszcze mocniej zaakcentować i podzielić się swoimi pomysłami na kreatywne wykorzystanie cyfrowych narzędzi, marka OPPO uruchamia nowy kanał komunikacji: polskojęzyczny profil @oppopoland na TikToku – medium, które szturmem zdobywa serca użytkowników na całym świecie. Z początku doceniony głównie przez młodzież, dziś uniwersalnie popularny dzięki angażującym treściom. Na nowym kanale OPPO Polska znaleźć będzie można wszystko to, co dało TikTokowi pozycję najczęściej pobieranej aplikacji mobilnej w 2020 roku: przyjemne treści, a także ciekawe i przydatne porady związane z profilem działalności marki.
OPPO_TikTok (1).jpg
Równolegle OPPO przygotowało zabawę dla społeczności TikToka, opierającą się na formule Hashtag Challenge’u o nazwie #livelynightout. Specjalnie stworzony filtr, symulujący działanie znanej z serii smartfonów Reno5 funkcji AI Highlight Video, będzie można uruchomić przez podniesienie dłoni w geście symbolizującym cyfrę 5. Do akcji zaangażowanych zostało wielu znanych z platformy twórców, w tym megagwiazdy polskiego TikToka – Kinga Sawczuk (5 mln obserwujących) i Dominik Rupiński (3 mln obserwujących). Dominik stworzył na potrzeby akcji specjalny układ choreograficzny, którego odwzorowanie będzie elementem zabawy.
TikTok to kolejny kanał komunikacji OPPO w social media, obok YouTube’aFacebooka oraz Instagrama. Format Hashtag Challenge z powodzeniem był adaptowany przez wiele marek na świecie, w Polsce korzystały z niego np. Coca-Cola czy McDonald’s.
Kampania OPPO Reno5 – ukłon w stronę kreatywności
Lokalna kampania promująca serię smartfonów Reno5 obejmuje szereg niestandardowych działań: 22 marca br. odbyła się nietypowa premiera (można ją obejrzeć tutaj) w postaci daily vloga, w którym wzięli udział: Wujaszek LiestyleKinga Sawczuk, duet technologicznych youtuberów, tworzący Futura Podcast, czyli Michał Pisarski i Bartek Zawisza, znany jako Nieantyfan, oraz Piotr Żaczko, PR Manager w OPPO Polska. Nie zabrakło także oczywiście ambasadora OPPO w Polsce – Marcina Prokopa.
Przy okazji premiery serii Reno5 w Polsce, OPPO objęło partnerstwem XXI edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. W jego ramach obie marki przygotują, m.in., niepowtarzalną okazję dla młodych twórców: konkurs w którym do zdobycia będą smartfony Reno5, grant finansowy oraz możliwość zaistnienia na festiwalowym ekranie.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]