Viaplay na żywo w sezonie ponad 300 spotkań Bundesligi

Viaplay na żywo w sezonie ponad 300 spotkań Bundesligi

Nordic Entertainment Group (NENT Group), wiodąca firma streamingowa działająca w regionie państw nordyckich oraz Bundesliga International, spółka zależna DFL Deutsche Fußball Liga, na mocy historycznego porozumienia, przedłużyły partnerstwo w zakresie praw medialnych na dziewięciu rynkach europejskich, do 2029 roku. Fani piłki nożnej w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Islandii, Estonii, Łotwie, Litwie oraz Polsce, co tydzień będą mogli śledzić sportowe zmagania światowych gwiazd występujących w Bundeslidze oraz 2. Bundeslidze. Transmisje spotkań dostępnych na platformie streamingowej Viaplay, należącej do NENT Group, będą prowadzone z wykorzystaniem studiów meczowych oraz komentarzy w językach lokalnych.

Test Evobox Stream – telewizja przez Internet od dowolnego dostawcy

NENT Group w każdym sezonie pokaże na żywo ponad 300 spotkań Bundesligi. Zawarta umowa obejmuje również wyłączne prawa do transmisji meczów Superpucharu Niemiec oraz spotkań barażowych decydujących o awansie do Bundesligi.

Podpisane porozumienie jest najdłuższą tego typu umową dotyczącą praw medialnych, jaką kiedykolwiek zawarła NENT Group lub Bundesliga International, co stanowi podkreślenie silnych relacji pomiędzy dwiema organizacjami. W okresie obowiązywania umowy, Bundesliga stanie się filarem oferty sportowej NENT Group w obszarze streamingu, obie strony będą także dążyć do dalszego poszerzania środowiska kibiców Bundesligi na rynkach, na których działa Grupa.

Ponad 60 zawodników reprezentujących dziewięć rynków, na których obecna jest NENT Group, rywalizuje obecnie w dwóch najważniejszych niemieckich ligach piłkarskich. Wśród nich są takie gwiazdy, jak Robert Lewandowski (Bayern Monachium/Polska), Erling Haaland (Borussia Dortmund/Norwegia), Emil Forsberg (RB Lipsk/Szwecja), Thomas Delaney (Borussia Dortmund/Dania), Alfreð Finnbogason (FC Augsburg/Islandia) i wielu innych.

Recenzja Play Now TV Box – dostęp do swojej telewizji i aplikacji nawet na wakacjach

Bundesliga, tworzona przez jedne z najbardziej utytułowanych oraz wyjątkowych klubów na świecie, słynie z szybkiego tempa gry i konsekwentnie zajmuje czołową pozycję w Europie pod względem liczby bramek strzelonych w każdym meczu.

Anders Jensen, prezes NENT Group: „Rozgrywki Bundesligi są niezwykle emocjonujące ze względu na wysoki poziom rywalizacji oraz zaangażowanie kibiców. Viaplay może teraz co tydzień przybliżać fanom ligi, zarówno na naszych nowych rynkach, jak i tych, na których mamy już ugruntowaną pozycję, ich lokalnych bohaterów, aż do końca dekady. To historyczne partnerstwo obejmujące dziewięć krajów, stanowi element realizacji naszych celów, które oparte są na długoterminowych kontraktach pozwalających spojrzeć z odpowiedniej perspektywy na długofalowy rozwój naszej usługi, tworzonej z myślą o obecnych, lecz co równie istotne, przyszłych kibicach. Pokazuje ono także nasze zaangażowanie w Bundesligę, której jesteśmy dumnym partnerem oraz przybliża NENT Group do realizacji naszych ambicji bycia europejskim mistrzem  streamingu.”

Robert Klein, prezes Bundesliga International: „Podpisując tę długoterminową umowę, po raz kolejny potwierdzamy strategiczne podejście do ścisłej współpracy z naszymi partnerami, w celu dostarczania światowej klasy produktu kibicom w całej Europie. Biorąc pod uwagę ambicje NENT Group w obszarze streamingu oraz jej podejście do innowacji, które odzwierciedla również nasz własny etos, NENT Group oraz Bundesliga tworzą fundament partnerstwa, będącego zapowiedzią wielu wspólnych i ekscytujących momentów w nadchodzących latach.”

IPLA – na smartfonie, tablecie, komputerze i Smart TV

Platforma streamingowa Viaplay działa w Estonii, na Łotwie oraz Litwie od 9 marca, natomiast w Polsce zostanie uruchomiona w sierpniu tego roku.

W regionie państw nordyckich, NENT Group posiada prawa do transmisji meczów niemieckiej Bundesligi (Szwecja/Norwegia/Dania/Finlandia/Islandia) do 2029; angielskiej Premier League (Szwecja/Norwegia/Dania/Finlandia), mistrzostw świata w hokeju na lodzie IIHF (Szwecja/Norwegia/Dania/Finlandia/Islandia) oraz spotkań kwalifikacyjnych reprezentacji w piłce nożnej (Szwecja/Islandia) do 2028 roku, a także rywalizacji w sportach zimowych organizowanych przez FIS (Szwecja/Norwegia/Dania/Finlandia) do 2026 roku oraz spotkań Ligi Mistrzów (Dania/Islandia) i Ligi Europy UEFA (Szwecja/Norwegia/Finlandia/Islandia), a także wyścigów Formuły 1 (Szwecja/Norwegia/Dania/Finlandia/Islandia) do 2024 roku.

W krajach bałtyckich oraz Polsce, prawa do transmisji wydarzeń sportowych należące do NENT Group obejmują mecze Bundesligi do 2029 roku, rozgrywki ligi hokejowej NHL do 2026 roku (Estonia/Łotwa/Litwa) oraz wyścigi Formuły 1, a także spotkania Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA do 2024 (Estonia/Łotwa/Litwa).

źródło: NENT Group

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: