Hama DR200BT – bądź na fali z radiem bez szumów ani zakłóceń

Hama DR200BT Cyfrowe audycje, podcasty i głośnik Bluetooth w jednej zgrabnej formie. Bądź na fali z radiem DAB i DAB+ bez szumów ani zakłóceń

Hama DR200BT
Hama DR200BT

Do portfolio produktów producenta dołączył głośnik mobilny-radio bezprzewodowe z kolorowym ekranem LCD i wejściem AUX, który zapewnia pozbawiony szumów cyfrowy odbiór DAB/DAB+ oraz tradycyjnych stacji FM. Baterię urządzenia ładuje się za pomocą kabla USB-C i wystarcza na 8 godzin pracy. Nie mogło zabraknąć w nim też budzika.

Pora roku zachęca do spacerów i innej aktywności w plenerze z rodziną lub przyjaciółmi. Najlepiej oczywiście przy ulubionej muzyce, niekoniecznie odsłuchiwanej na słuchawkach, tylko płynącej z głośnika bezprzewodowego. Ale też przy dźwiękach z ukochanej stacji radiowej, audycji czy podcastu. Taką kombinację możliwości zapewnia nowość od niemieckiej marki Hama, czyli radio cyfrowe i zarazem głośnik Bluetooth 5.0 DR200BT.

Test Sharp DR-450 – radio cyfrowe DAB+

Estetyka i wszechstronność

Odbiornik radiowy jest utrzymany w stonowanej i eleganckiej szaro-czarnej kolorystyce zaokrąglonej bryły. Wymiary wynoszą 18 x 6 x 6,8 cm. Obudowa radia została zabezpieczona estetycznym materiałem syntetycznym, w efekcie nie da się jej „upalcować”. Producent pomyślał o dodatkowym pasku dla pewnego chwytu i ułatwienia w przenoszeniu.

Ten model oferuje przyjemność słuchania tradycyjnie nadawanych stacji radiowych za pomocą fal FM, ale także w nowoczesnej, cyfrowej wersji DAB i DAB+ bez szumów ani zakłóceń. Wewnętrzna pamięć wystarczy na zapisanie i wyszukiwanie 30 lokalnych, ulubionych stacji radiowych, za co odpowiadają dwa przyciski bezpośredniego wybierania. Radio oczywiście dysponuje też wbudowaną teleskopową anteną.

Co ważne, radio można połączyć ze swoim smartfonem za pomocą Bluetooth 5.0 i w ten sposób zamienić je w mobilny głośnik o mocy 5 W. Może się też pochwalić wejściem AUX, pozwalającym na podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku dzięki kablowi Jack 3,5 mm. Nie zabrakło tu też budzika, który da się zaprogramować tak, by alarm włączał się jedynie w dni robocze.

Prostota obsługi i długa zabawa

Na radiu znajduje się wbudowany intuicyjny panel obsługi i kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala, na którym zobaczymy standardowe informacje o nazwie radiostacji, tytule utworu, wykonawcy itp.

Test Sharp DR-I470 Pro – radio DAB/DAB+/FM z RDS i 10000 stacji na całym świecie

Urządzenie dysponuje wbudowanym akumulatorem o pojemności 2000 mAh, pozwalającym na ciągłą pracę przez około 8 godz. Baterię można naładować za pomocą obustronnego kabla USB-C, a od „zera” do stanu pełnej gotowości zajmuje to 3 godziny.

Gwarancja na radio cyfrowe Hama DR200BT wynosi 2 lata.

Sugerowaną cenę detaliczną produktu ustalono na poziomie 299 zł.

Wszystkiego dowiemy się z oficjalnej strony https://pl.hama.com.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: