TikTok na rzecz bezpieczeństwa i prywatności

TikTok ogłosił plan uruchomienia Europejskiego Ośrodka Otwartości i Odpowiedzialności.

  • Eksperci zyskają możliwość zapoznania się z działaniami TikToka na rzecz bezpieczeństwa i prywatności oraz otrzymają szczegółowe informacje, które pozwolą im lepiej zrozumieć technologię rekomendacji treści na platformie
  • W lipcu 2020 r. otwarty został Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności TikTok w USA

TikTok

TikTok, w ramach swoich działań na rzecz przejrzystości, ogłosił dziś plan uruchomienia Europejskiego Ośrodka Otwartości i Odpowiedzialności. Zaproszeni eksperci, naukowcy i decydenci będą mogli zapoznać się z działaniami podejmowanymi przez zespoły TikToka, na rzecz kształtowania platformy jako pozytywnego oraz bezpiecznego miejsca dla społeczności.

Recenzja Netatmo Weather – Inteligentna Stacja Pogodowa

Odwiedzający będą mogli dowiedzieć się, jak technologia pomaga zapewnić bezpieczeństwo społeczności TikToka oraz jak jest ona wykorzystywana w procesie moderacji treści, aby zlokalizować potencjalne naruszenia zasad. Ponadto, podczas wirtualnej wizyty goście poznają także zasady działania przeszkolonych zespołów ds. weryfikacji treści, które podejmują decyzje w zakresie publikowanych informacji w oparciu o Zasady Społeczności TikToka.

Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności poza moderowaniem treści będzie oferować także szczegółowy dostęp do technologii rekomendacji na platformie oraz przybliży działania mające na celu zapewnienie prywatności i bezpieczeństwa danych.

Test realme Watch S Pro – nasz codzienny trener personalny

Pierwszy Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności TikTok został uruchomiony w USA w lipcu 2020 roku. Do tej pory ponad 70 ekspertów oraz decydentów wzięło udział w wirtualnych odwiedzinach centrum w Stanach Zjednoczonych, co pozwoliło przybliżyć wysiłki TikToka na rzecz bezpieczeństwa i ochrony.

Mając ponad 100 milionów użytkowników TikToka w całej Europie, jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za zdobycie zaufania społeczności oraz szerszej opinii publicznej. Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności Tik Tok to kolejny krok na naszej drodze do lepszego zrozumienia zespołów, procesów i technologii, które pomagają nam kształtować TikTok jako miejsce radości, kreatywności oraz zabawy.

Wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia i jesteśmy podekscytowani możliwością proaktywnego stawienia czoła wyzwaniom, które przed nami stoją. Cieszę się, że będę mógł powitać ekspertów z całej Europy i usłyszeć ich szczere opinie na temat sposobów dalszego ulepszania naszych systemów” – powiedział Cormac Keenan, Head Trust and Safety, TikTok.

Ze względu na ograniczenia COVID-19 Europejski Ośrodek Otwartości i Odpowiedzialności obecnie działa wirtualnie, ale w 2022 roku planowane jest otwarcie jego siedziby w Irlandii.

źródło: TikTok

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: