XPG poszerza partnerstwo z japońskim potentatem Nidec

XPG, dostawca systemów, komponentów i peryferiów dla graczy, profesjonalnych e-sportowców oraz entuzjastów technologii należący do ADATA podpisuje porozumienie o współpracy z japońskim potentatem Nidec Servo Corporation.

XPG - Nidec

W ramach podpisanego porozumienia w nowych produktach XPG będzie można znaleźć więcej konstrukcji wykorzystujących technologię Gentle Typhoon Fan od Nidec Servo. Porozumienie skomentował także Masayuki Mohri będący prezesem i dyrektorem firmy:

Nidec Servo jest wielce zainteresowane kontynuacją współpracy z XPG, aby zapewnić najnowocześniejszą technologię chłodzenia jeszcze większej liczbie graczy i entuzjastów komputerów PC na całym świecie.”

Test Hammer watch – już wiesz ile osiągasz

Z niecierpliwością czekamy na zacieśnienie naszej współpracy i połączenie naszych kompetencji w zakresie produktów dedykowanym graczom oraz projektowania silników i wentylatorów, tak jak to zrobiliśmy w przypadku wentylatorów VENTO PRO o wyjątkowych osiągach.

XPG Vento PRO

Aktualnie z japońskich rozwiązań korzystają 120 mm wentylatory XPG Vento PRO. Te charakteryzują się równie bardzo dobrym przepływem powietrza wynoszącym do 76 CFM jak i ciśnieniem statycznym 3.15 mm H₂O. Takie połączenie idealnie nadaje się do miejsc, gdzie jest potrzebny duży przepływ powietrza, a mamy obecne przeszkody w postaci np. filtrów pogarszających wentylację. W takim przypadku XPG Vento PRO z wysokim ciśnieniem statycznym są rewelacyjnym wyborem do obudów z filtrami przeciwkurzowymi lub na chłodnice coolerów AiO lub autorskich systemów chodzenia cieczą. Wszystko przy maksymalnej prędkości obrotowej 2150 RPM oraz głośności 28 do dBA.

Test ADATA SC685 – najsmuklejszy zewnętrzny dysk SSD

Wentylator zapewnia cichą pracę dzięki połączeniu podwójnych łożysk japońskiej produkcji i podkładek antywibracyjnych, a sterowanie odbywa się za pomocą 4-pinowego złącza z kontrolerem PWM.

Wentylatory Vento PRO zostały objęte 5-letnią gwarancją i są obliczone na 250 000 godzin bezawaryjnej pracy w temperaturze 25 stopni Celsjusza lub 60 000 godzin w przypadku 60 stopni Celsjusza. Ich cena oscyluje w okolicy 100 zł.

źródło: XPG

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: