Internetyzacja – hakerzy podzielają Twój entuzjazm

Wszechobecna „internetyzacja” nie umyka uwadze cyberprzestępców. Lubisz sterować czymś zdalnie? Hakerzy podzielają Twój entuzjazm!

Smart home / internetyzacja

Połączenie z internetem mają dziś nie tylko urządzenia utożsamiane z pracą czy rozrywką, takie jak  komputery, tablety czy komórki. Z internetem są także połączone systemy monitoringu, telewizory, lodówki, kuchenki, a nawet samochody.

Recenzja Netatmo Weather – Inteligentna Stacja Pogodowa

Ta wszechobecna „internetyzacja” nie umyka uwadze cyberprzestępców, którzy już od jakiegoś czasu dołączyli do celów swoich ataków urządzenia internetu rzeczy.

Jesteśmy świadkami coraz częstszych ataków na urządzenia tzw. Internetu Rzeczy (IoT). Takie ataki przestały być incydentami, dlatego zarówno przedsiębiorstwa jak i prywatni użytkownicy  muszą już dziś poważnie rozważać konieczność stosowania odpowiednich zabezpieczeń, by uniknąć bolesnych konsekwencji – komentuje Piotr Zielaskiewicz, product manager Stormshield.

Dla skutecznej ochrony przed atakami z sieci nie wystarczy zabezpieczenie wyłącznie komputera czy nawet  smartfona. Bezpieczeństwo firmy to ochrona całej infrastruktury. Modemy, routery, komponenty inteligentnych budynków (kamery, żarówki, czujniki temperatur, bramy itp.) – to wszystko wymaga ochrony. Powinna ona rozpoczynać się przede wszystkim od stosownych ustawień dostępu z zewnątrz, przez stosowanie silnych i zmienianych często haseł, po regularną aktualizację oprogramowania tego typu rozwiązań.

Test Mercusys ME30 – koniec ze znikającym Wi-Fi i zbędnym okablowaniem

W wypadku skomplikowanych instalacji, obecnych m.in. w elektrowniach, stacjach uzdatniania wody czy oczyszczalniach, niezbędne jest stosowanie wyspecjalizowanych zabezpieczeń sieci przemysłowych. Takie rozwiązania są już na rynku dostępne, ma je w m.in. firma STORMSHIELD.

Skuteczna ochrona sieci przemysłowych to przede wszystkich zabezpieczenie protokołów przemysłowych, m.in. S7, MODBUS czy Profinet. Dobre rozwiązanie zabezpieczające identyfikuje ewentualne zagrożenia (IDS i skutecznie je blokują (IPS) – mówi Piotr Zielaskiewicz, product manager Stromshield.

Test OPPO Reno5 5G – bogactwo możliwości, średnia cena

Z raportu przeprowadzonego przez firmę Deloitte „The rise of the connected World”  wynika, że Internet Rzeczy (IoT) jest wskazywany przez przedsiębiorców jako technologia, która najmocniej wpłynie na funkcjonowanie ich firm. Jeśli tak, to warto już dziś rozważyć i zaplanować sposoby zabezpieczania właśnie urządzeń IoT.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: