Jak szybko powstała aplikacja na szczepienie przeciwko COVID-19

Aplikacja do zapisu na szczepienie przeciwko COVID-19 w jednym z polskich zakładów pracy  powstała w 45 minut

szczepienie

Za pomocą Qalcwise, narzędzia opartego na technologii no-code, stworzono aplikację umożliwiającą zapisy na szczepienia odbywające się na terenie jednego z polskich zakładów pracy. Z aplikacji korzysta firma zatrudniająca ok. 200 osób. Jej zbudowanie zajęło zaledwie 45 minut.

Recenzja Neno Medic T05 – termometr bezdotykowy

Szczepienia przeciwko COVID-19 to gorący temat. Lista chętnych na zaszczepienie się jest długa, ale zwiększa się też pula placówek, na terenie których można otrzymać wyczekiwany zastrzyk. Dziś ruszyła ogólnopolska rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy. Warunkiem zgłoszenia jest zgromadzenie minimum 300 osób, które wyraziły chęć zaszczepienia – zarówno pracowników, jak i ich rodzin. Jedna z polskich firm zatrudniających około 200 osób postanowiła wziąć udział w tym projekcie. Pracodawca potrzebował narzędzia, które pozwoli zdefiniować liczbę osób zainteresowanych szczepieniem.

27 kwietnia około godziny 10:00 rano otrzymałem telefon od klienta. Opowiedział o planach szczepień przeciwko COVID-19 na terenie firmy i przedstawił problem: brak narzędzia do przeprowadzenia zapisów. Początkowo brano pod uwagę rejestrację za pomocą maili, ale taki proces trwałby w nieskończoność i wymagał dużo ręcznej pracy. A klientowi bardzo zależało na czasie. Gotowe aplikacje webowe zostały z kolei uznane za mało bezpieczne – w końcu zapisy wymagają podania wrażliwych danych. Wiedziałem, że Qalcwise sprawdzi się tutaj idealnie – mówi Andrzej Bielecki, z firmy e-Novem, która jest partnerem wdrożeniowym Qalcwise.

O godzinie 10:45 do klienta trafiła gotowa, działająca aplikacja. Chwilę po godzinie 12:00 pracownicy zaczęli używać narzędzia. Aplikacja spełniła wymagania firmy. Dzięki systemowi single sign-on pracownicy nie muszą się logować do narzędzia. Ich dane osobowe nie wypływają poza infrastrukturę technologiczną firmy i są odpowiednio chronione. Dodatkowo narzędzie posiada funkcje analizy i raportowania pozwalające śledzić na bieżąco, ilu pracowników otworzyło formularz zapisowy i zarejestrowało się na szczepienie. Interfejs aplikacji jest spójny z innymi narzędziami, które powstały dla firmy na bazie Qalcwise.

Klient był zszokowany tym, jak szybko powstała aplikacja. To właśnie ogromna zaleta rozwiązań typu no-code – są niezawodne w momentach, kiedy potrzebujemy solidnego, efektywnego narzędzia na „już”. No-code bardzo często okazuje się doskonałą alternatywą dla drogich i czasochłonnych w tworzeniu systemów typu custom development. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć klienta w tak ważnym celu, jak umożliwienie podania szczepień swoim pracownikom – dodaje Krzysztof Kowal, współzałożyciel Qalcwise.

No-code to jedna z najszybciej rozwijających się technologii na świecie. Jej założeniem jest umożliwienie tworzenia oprogramowania osobom, które nie posiadają wiedzy programistycznej. To tzw. “citizen developers”. Według instytucji badawczej Gartner do roku 2023 r. ich liczba będzie przynajmniej 4 razy wyższa niż liczba profesjonalnych programistów. *

Babbel – rozpoczęłam naukę j. angielskiego z aplikacją … jak mi idzie?

Qalcwise to platforma online do budowy aplikacji biznesowych bez programowania, za pomocą formuł Excela i prostych widegtów. Z oprogramowania korzystają już firmy takie jak Carrefour, OSRAM, Costa Coffee, Schindler czy Medicover. Do Qalcwise można przenieść niemal każdy proces biznesowy – od zarządzania delegacjami i urlopami pracowników, przez kontrolę podwykonawców, aż po wprowadzanie nowych produktów na rynek oraz wiele, wiele innych. Narzędzie umożliwia dowolne dopasowywanie funkcjonalności do potrzeb danej organizacji. Według analiz, aplikacje tworzone za pomocą Qalcwise powstają o ok. 70% szybciej niż tzw. “custom development”.

 

Źródła:

* https://research.aimultiple.com/citizen-developer/

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: