AutoMapa 6.0.5 z Picture in Picture – obraz w obrazie, czyli PiP

Wersja nawigacji AutoMapa 6.0.5 – obraz w obrazie, czyli PiP wjeżdża do AutoMapy.

AutoMapa

Uwaga zwolennicy prostych rozwiązań ułatwiających życie i robienia kilku rzeczy na raz: AutoMapa opublikowała właśnie wersję aplikacji z nową funkcjonalnością „obraz w obrazie”, czyli znane z telewizorów Picture in Picture. Funkcjonalność ta pozwala na jednoczesne korzystanie z kilku programów, z aktywnym podglądem jednego z nich na ekranie.

Picture in Picture, AutoMapa

‍Dla korzystających z nawigacji oznacza to zwiększenie bezpieczeństwa, wygody i gwarancję dojechania na miejsce, nawet, gdy ktoś zadzwoni podczas jazdy na telefon używający nawigacji.

Dlaczego?

Gdy aplikacja jest w trybie nawigacji, a dodatkowo odebrane zostanie połączenie przychodzące (czy to z zestawu czy z telefonu), okno nawigacji automatycznie zmniejszy się i pozostanie aktywne na ekranie wraz z odebraną rozmową. Podobnie stanie się, gdy to kierowca zainicjuje kontakt i zadzwoni podczas korzystania z AutoMapy.

Test Navitel RC2 DUAL – wideorejestrator z kamerą tylną w zestawie

Można zatem rozmawiać bez utraty podglądu mapy, nawet na sekundkę nie tracąc jej z oczu.
I zrozumie to każdy, komu telefon zadzwonił w trakcie prowadzenia auta i podejmowania decyzji, w który zjazd się właśnie kierować…

Picture in Picture to wielkie ułatwienie podczas podróży z nawigacją, a bardzo prosta obsługa: przede wszystkim działa automatycznie, ale gdy ktoś chce samodzielnie przenieść AutoMapę do trybu zminiaturyzowanego okienka wystarczy jeden klik, i dwa kliki, by wrócić do trybu pełnoekranowego. Funkcja działa na telefonach z systemem Android, od wersji 8.0 w górę.

Już dziś pobierz najnowszą wersję aplikacji

W Google Play pojawiła się właśnie najnowsza, bogata w funkcje i zmiany wersja 6.0.5 AutoMapy na Android. Co nowego?

Po pierwsze – wiosenny hit, czyli obraz w obrazie, popularnie zwany PiP (Picture in Picture). Co to takiego? To funkcja umożliwiająca np. jednoczesne odebranie rozmowy telefonicznej i podgląd trasy, po której prowadzi AutoMapa.

Po drugie – sterowanie głosem, czyli nawigowanie po podaniu komendy, np. Polna 3, NAWIGUJ!

A także:

  • wprowadzenie ograniczenia prędkości do 50 km/h po godz. 23, zgodnie ze zmianami w prawie, które obowiązywać będą od 1. czerwca;
  • poprawki okna wyszukiwania po współrzędnych GPS;
  • zmiany ekranu startowego;
  • poprawki okna logowania do MapCloud, pobierania map w nocy, wyznaczania tras i stabilności aplikacji.

źródło: AutoMapa

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: