Kierunkowy +53? Uważaj!

Kierunkowy +53? – to oszustwo powraca co jakiś czas, atakując polskie społeczeństwo.

Kierunkowy +53

Mechanizm działania jest prosty. Otrzymujesz krótki sygnał, nakłaniający do tego, by oddzwonić. Jeżeli to zrobisz, możesz zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych!

Test Creative Sound Blaster JAM V2 – lekka konstrukcja, brzmienie i cena

Numery pochodzące z Kuby, zaczynają się na numer kierunkowy +53. Najczęściej oszuści dzwonią na przypadkowe numery telefonów i głównie bazują na nieuwadze odbiorcy, który odruchowo będzie chciał wykonać zwrotne połączenie. Dzięki temu oni otrzymują wynagrodzenie, natomiast my poniesiemy straty.

Kierunkowy +53? Uważaj!

Oszuści z Kuby dzwonili do Tomka dwa razy. Były to krótkie połączenia, których nie zdążył odebrać.

Zdziwił mnie numer kierunkowy +53, dlatego odezwałem się do CyberRescue. Dowiedziałem się, że to bardzo popularne oszustwo – tłumaczy mężczyzna.

W ciągu ostatnich kilku dni do CyberRescue zgłosiło się blisko 30 osób, do których dzwonił numer z Kuby.

Test realme Watch S Pro – nasz codzienny trener personalny

Bądź ostrożny!

Jeżeli nie znamy numeru, który do nas dzwoni i nie spodziewamy się telefonów np. z zagranicy to lepiej nie oddzwaniać i od razu zablokować taki numer. Oszuści próbują różnych sposobów, aby wyłudzić od nas pieniądze – tłumaczy Dominika Kociołek z CyberRescue.

Ponadto możesz skontaktować się z operatorem w celu uzyskania informacji o możliwości blokady międzynarodowych połączeń. Przede wszystkim zachowaj czujność i jeżeli nie masz pewności, kto do Ciebie dzwoni, zignoruj takie połączenie.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: