Światowy Dzień Hasła – zadbaj o swoje hasło!

CyberRescue radzi – zadbaj o swoje hasło!

login i hasło - Światowy Dzień Hasła

Oszuści wykorzystują zaawansowane technologie, żeby łamać nasze hasła. Światowy Dzień Hasła to idealny moment do tego, by zastanowić się czy hasła, których używamy są silne i odpowiednio zabezpieczone.

Test Jabra Elite 85t – robią duży efekt WOW

HFqwr9kw9Y, gMeNuPxxaA, NHt8o8sfgg – tak wyglądają przykładowe hasła, które trudno będzie złamać. Jednak jak je zapamiętać? Jak je stworzyć? Oto 3 sposoby!

 Ulubiona piosenka

 Przypomnij sobie utwór, który najbardziej lubisz. Wybierz jeden wiersz, a następnie stwórz hasło, wybierając po kilka liter z każdego słowa. Jak stworzyć hasło z dwóch pierwszych wersów piosenki Krzysztofa Krawczyka? 

Chciałem być marynarzem

Chciałem mieć tatuaże

Należy pamiętać, że tworząc niezniszczalne hasło, trzeba użyć wielkich liter jak i znaków specjalnych. Tworząc zabezpieczenie z 6 wyrazów, może wyglądać tak:

ChcBM@rChcMiTat6!

 Siłę przykładowego hasła można sprawdzić na stronie: https://password.kaspersky.com/pl/.

 Test TP-Link Tapo C310 – bezpiecznie, inteligentnie, prosto

A może coś zapamięta hasło za mnie?

 Menadżer haseł to przydatny program lub rozszerzenie do przeglądarki, które zapamięta wszystkie loginy i hasła. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, ponieważ może wygenerować również silne, niezniszczalne zabezpieczenia.

Po pierwsze odciąża pamięć, a po drugie wszystkie hasła do serwisów znajdują się w jednym miejscu. W niektórych menadżerach można również przechowywać notatki, a także rozszerzenie w przeglądarce automatycznie uzupełnia pole logowań.

  • Osobiście używamy managerów haseł na co dzień i polecamy je każdej osobie. Najczęściej polecamy darmowe narzędzia w podstawowej wersji: KeePass czy LastPass – mówi Piotr Derlecki z CyberRescue.

Test Creative Sound Blaster JAM V2 – lekka konstrukcja, brzmienie i cena

Pamiętaj o weryfikacji dwuetapowej!

 Coraz więcej serwisów wprowadza możliwość zabezpieczenia konta dwuskładnikowym uwierzytelnianiem (2FA). Oznacza to że oprócz zalogowania się hasłem, logowanie należy potwierdzić  np. kodem, który przyjdzie w wiadomości SMS lub w aplikacji do autoryzacji, np. Google Authenticator.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: