Fiberhost dostępny już dla 600 tysięcy gospodarstw domowych

Fiberhost – 600 tysięcy gospodarstw domowych w zasięgu otwartej sieci światłowodowej

Fiberhost

Mieszkańcy ponad 600 tys. gospodarstw domowych w kraju mają już dostęp do otwartej sieci światłowodowej Fiberhost. Dzięki temu mogą oni korzystać z szerokiej oferty usług cyfrowych zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich dostawców. Do końca 2022 roku takie możliwości uzyskają mieszkańcy ponad 1,3 mln adresów.

Test Creative Sound Blaster JAM V2 – lekka konstrukcja, brzmienie i cena

Otwarte sieci światłowodowe to przyszłość telekomunikacji oraz najlepszy, zrównoważony sposób na dostarczanie usług cyfrowych do kolejnych gospodarstw domowych w kraju. Sieci Fiberhost obejmują infrastrukturę budowaną przez Grupę w ramach środków własnych oraz programów dofinansowanych. Ich zasięg przekroczył już 600 tys. gospodarstw domowych, a do końca przyszłego roku obejmie ponad 1,3 mln adresów w 8 województwach.

– Naszą misją jest dostarczenie technologii FTTH do jak największej liczby gospodarstw domowych w kraju. Sama budowa infrastruktury nie jest jedynym naszym działaniem na rzecz cyfryzacji. Planujemy także szereg działań, których celem jest zwiększenie zainteresowania usługami światłowodowymi wśród mieszkańców. Rynek otwartych sieci telekomunikacyjnych w Polsce, zarówno po stronie dostawców takiej infrastruktury, jak i dostawców usług dopiero powstaje. Jesteśmy przekonani, że już niebawem będzie to dominujący model współpracy na rynku – komentuje Michał Bartkowiak, Prezes INEA S.A.

Test HTC Desire 21 Pro 5G – technologia, która kosztuje

Obecnie możliwość świadczenia usług cyfrowych na sieci Fiberhost ma ponad 50 dostawców.

źródło: INEA

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: