OPPO licencjodawcą HEVC Advance Patent Pool

OPPO, jeden z największych producentów inteligentnych urządzeń na świecie, zostało licencjodawcą HEVC Advance Patent Pool. Dzięki temu do ponad 13 700 patentów zostały dołączone rozwiązania OPPO, w tym patenty dotyczące standardu HEVC/H.265.

Dołączenie do HEVC Advance Patent Pool jako licencjodawca to ogromny krok dla OPPO. Dzięki temu osiągnęliśmy akumulację patentów w dziedzinie przetwarzania wideo. Naszym wspólnym celem jest stworzenie przyjaznego środowiska dla HEVC i przyszłych technologii przetwarzania wideo. – Adler Feng, Senior Director ds. Własności Intelektualnej w OPPO

HEVC Advance Patent Pool
Od 2019 do 2022 roku OPPO zainwestuje w sumie 7,2 miliarda dolarów w badania i rozwój. Do końca marca 2021 roku złożyło ponad 61 000 wniosków patentowych. Firma zgłosiła patenty w ponad 40 krajach i regionach. W 2020 r., według Europejskiego Urzędu Patentowego, OPPO zgłosiło 715 patentów w Europie, plasując się pod tym względem w pierwszej dwudziestce firm na świecie. OPPO znalazło się również w pierwszej dziesiątce firm na świecie pod względem liczby zdeklarowanych rodzin patentów 5G w 2020 roku.
Ponadto, według raportu niemieckiego instytutu badawczego IPlytics, OPPO znajduje się w pierwszej dziesiątce firm pod względem liczby zadeklarowanych rodzin patentów 5G w 2021 r. Do końca pierwszego kwartału 2021 r. OPPO złożyło również ponad 2450 patentów w obszarze AI, 8300 w dziedzinie obrazowania oraz 3000 obejmujących szybkie ładowanie, w tym jest inicjatorem projektu The Flash Initiative, który ma na celu wprowadzenie technologii VOOC m.in. do samochodów i przestrzeni publicznych.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że OPPO zdecydowało się dołączyć do HEVC Advance Patent Pool nie tylko jako licencjobiorca, ale teraz także jako licencjodawca. Wsparcie OPPO jest kolejnym dowodem na to, że nasz program HEVC jest dobrze przyjęty przez rynek, zarówno przez podmioty wdrażające patenty, jak i ich właścicieli. Wierzymy, że nasze wysiłki znacznie przyspieszają przyjęcie technologii nowej generacji, takich jak HEVC, a wkrótce VVC. – Peter Moller, CEO, Access Advance
Reno5 5G lifestyle (15).jpg
Access Advance LLC jest niezależną firmą administrującą licencjami, utworzoną w celu prowadzenia rozwoju, administracji i zarządzania pulami patentów w celu licencjonowania patentów najważniejszych standardów technologii kodeków wideo. Access Advance zapewnia przejrzysty i skuteczny mechanizm licencjonowania zarówno dla właścicieli patentów, jak i ich implementatorów.
Więcej informacji na temat Access Advance można znaleźć na stronie www.accessadvance.com.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: