HPE GreenLake – od brzegu sieci po chmurę – w modelu usługowym

HPE GreenLake – od brzegu sieci po chmurę – w modelu usługowym

HPE GreenLake

Firma Hewlett Packard Enterprise przedstawia innowacyjną transformację biznesu HPE Storage w usługi zarządzania danymi oparte na technologiach cloud-native i software-defined. Jedną z innowacji jest usługowa platforma danych, która realizuje wizję Unified DataOps, polegającą na wdrażaniu chmurowego modelu operacyjnego wszędzie tam, gdzie znajdują się dane, w celu ujednolicenia ich zarządzania. Nowa platforma została zaprojektowana z myślą o wsparciu przedsiębiorstw w radzeniu sobie z eksplozją danych w całym środowisku – od brzegu sieci po chmurę, eliminowaniu silosów, ograniczaniu złożoności, zwiększaniu elastyczności, napędzaniu innowacyjności oraz zmniejszaniu ryzyka biznesowego.

Test Creative Sound Blaster JAM V2 – lekka konstrukcja, brzmienie i cena

Reklamy

Premiera ta stanowi istotny kamień milowy na drodze HPE w transformacji do firmy oferującej platformy IT w modelu usługowym (z ang. as-a-service), od brzegu sieci aż po chmurę. Nowa platforma usług, dostępna za pośrednictwem HPE GreenLake, składa się z trzech innowacyjnych rozwiązań, które upraszczają obsługę danych od brzegu sieci aż po chmurę:

  • Konsola Data Services Cloud Console, która zapewnia typową dla chmury elastyczność operacyjną oraz ujednoliconą eksploatację w modelu as-a-Service,
  • Usługi dla danych w chmurze – pakiet usług i oprogramowania dostępnych na żądanie, które radykalnie upraszczają i automatyzują zarządzanie globalną infrastrukturą na dużą skalę,
  • HPE Alletra – nowe portfolio infrastruktury cloud-native, które umożliwia obsługę danych od brzegu sieci po chmurę.

Organizacje mierzą się z zawiłą siecią rozproszenego sprzętu, oprogramowania oraz manualnych procesów. Utrudnia im to konkurowanie i rozwój innowacyjny na stale zmieniającym się rynku” – mówi Antonio Neri, President and CEO, HPE. „HPE była pierwszą firmą, która dostrzegła potrzebę zapewnienia spójnej obsługi danych, od brzegu sieci po chmurę – tak powstała oferta HPE GreenLake. Dzisiejsza premiera to efekt realizacji tej strategii. Umożliwiamy naszym klientom eliminację silosów i wykorzystanie danych, bez względu na to gdzie się znajdują, przy pomocy ujednoliconego zarządzania. W chwili, w której wkraczamy w erę nieograniczonej ilości danych, HPE zapewnia idealną platformę dla przedsiębiorstw, które chcą wykorzystać swoje rozproszone dane do napędzania inicjatyw związanych ze sztuczną inteligencją, dostarczania nowych możliwości klientom i przyspieszania transformacji cyfrowej” – dodaje Neri.

Test HTC Desire 21 Pro 5G – technologia, która kosztuje

Unified DataOps: wizja przyspieszenia innowacji

Organizacje borykają się dzisiaj ze złożonością świata biznesu. Jak wynika z przeprowadzonego przez ESG dla HPE badania ankietowego dotyczącego zarządzania danymi, 93 proc. decydentów IT uważa, że złożoność pamięci masowej i zarządzania danymi utrudnia transformację cyfrową, a 67 proc. ankietowanych organizacji przyznaje, że ograniczony wgląd do danych w chmurze hybrydowej stanowią ryzyko biznesowe.

Unified DataOps to wizja HPE skupiająca się na nowym podejściu do obsługi danych. Łączy ona odpowiednie procedury, kontrolę znaną z chmury publicznej oraz pozyskiwane danych dzięki sztucznej inteligencji. Ponadto zwiększa elastyczność operacyjną w skali całego środowiska – od brzegu sieci po chmurę, a także minimalizuje ryzyko biznesowe i umożliwia przyspieszanie innowacji, które są możliwe właśnie dzięki pełnemu wykorzystaniu danych.

Wprowadzając kompletny chmurowy model operacyjny do środowisk lokalnych naszych klientów, HPE zmienia zasady obowiązujące od lat w obszarze pamięci masowej” – mówi Tom Black, SVP and GM, HPE Storage. „Pomoże to naszym klientom wprowadzać innowacje szybciej niż kiedykolwiek, przyspieszyś cyfrową transformację, oraz usprawnić zarządzanie danymi.”

HPE Polska znalazła się w grupie 10 uprzywilejowanych krajów, w których klienci mogą wykonać własne testy wydajnościowo-funkcjonalne z wykorzystaniem HPE Alletra 6000 w siedzibie spółki w Warszawie.

Test OPPO Reno5 5G – bogactwo możliwości, średnia cena

Konsola Data Services Cloud Console

Data Services Cloud Console to działająca w chmurze konsola, która umożliwia obsługę danych i zunifikowane zarządzanie w modelu usługowym. Zaprojektowana z myślą o dostarczeniu szerokiego zestawu usług zarządzania danymi w chmurze, została oparta na sprawdzonej, bezpiecznej technologii cloud-native, która stanowi podstawę Aruba Central – silnika obsługującego miliony urządzeń łączących dziesiątki tysięcy klientów, pogrupowanych w klastrach rozmieszczonych na całym świecie. Konsola Data Services Cloud Console oferuje zunifikowany interfejs API do realizowanej przy pomocy technologii HPE automatyzacji dla aplikacji, usług danych tworzonych przez partnerów oraz projektowanych przez samych klientów, a także zapewnia programistom dostęp do infrastruktury i danych w postaci kodu.

Usługi Cloud Data

W ramach konsoli Data Services Cloud Console HPE wprowadza funkcję Data Ops Manager, która umożliwia globalne zarządzanie infrastrukturą danych z dowolnego miejsca i z dowolnego urządzenia. Pozwala ona również na zautomatyzowane udostępnianie zasobów w oparciu o ustalone „intencje administracyjne” (intent-based), co oznacza zmianę paradygmatu udostępniania infrastruktury dla danych. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i uwzględnieniu specyficznych wymagań poszczególnych aplikacji, możliwe staje się wprowadzenie samoobsługi, udostępnianie zasobów na żądanie i podejmowanie działań w odniesieniu do aktualnej sytuacji, a także optymalizowanie celów SLO (Service Level Objective).

HPE Alletra

HPE Alletra to infrastruktura dla aplikacji tworzonych w chmurze („cloud-native”), która umożliwia obsługę danych od brzegu sieci aż po chmurę. Zarządzana jest przy wykorzystaniu konsoli Data Services Cloud Console, dzięki czemu infrastruktura lokalna obsługiwana jest w taki sposób, jak ma to miejsce w chmurze. Kompletne portfolio składa się z systemów „All-NVMe” HPE Alletra 9000 i 6000, które zostały zoptymalizowane pod kątem określonych aplikacji. Dzięki temu zapewnia ona elastyczność architektoniczną pozwalającą na bezkompromisową obsługę dowolnej aplikacji.

Dostępność i dodatkowe informacje

Konsolę Data Services Cloud Console, usługi danych w chmurze i HPE Alletra będzie można zamawiać we wszystkich regionach – bezpośrednio i za pośrednictwem partnerów handlowych – w maju 2021 r.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]