HP Provisioning Connect – dla pracy zdalnej

HP Provisioning Connect – praca hybrydowa – proces „przejścia” wykonany profesjonalnie i skutecznie.

To niemal pewne, że praca hybrydowa zostanie z nami na dłużej, dlatego też zespoły IT nieustająco poszukują długoterminowych rozwiązań, które pomogą pracownikom zdalnie wykonywać ich służbowe obowiązki. W obecnych czasach przygotowywanie i nadzorowanie urządzeń wyłącznie w obrębie biura nie jest praktyczną opcją, a można nawet rzec, że wręcz niewykonalną.

Firmy mają jednocześnie świadomość, że obowiązek zapewnienia odpowiednich warunków do pracy zależy właśnie od organizacji. Co więcej, konfigurowanie komputera w domu jest często czasochłonne i bardzo frustrujące, pojawiają się też inne dodatkowe problemy, takie jak np. ograniczona przepustowość sieci, która uniemożliwia pobieranie dużych plików. W związku z tym, całkowite przejście na pracę zdalną niejednokrotnie może negatywnie wpływać na produktywność przedsiębiorstw – chyba, że proces „przejścia” zostanie wykonany profesjonalnie i skutecznie.

HP Provisioning Connect

W przypadku osób pracujących zdalnie, niezbędna jest prosta i szybka konfiguracja. Najlepiej przy jak najmniejszym udziale zespołów IT, które zagwarantują pracownikom natychmiastową pomoc, zapewniającą ciągłość pracy. We wspomniane potrzeby wpisuje się specjalna usługa HP Provisioning Connect [1], która umożliwia płynne działanie urządzeń pracowników. Dzięki niej dział IT nie musi nawet fizycznie konfigurować sprzętu przed dalszym wysłaniem do miejsca docelowego. Usługa ta poprzez aplikację dociera do pracownika – pozwala na jego wdrożenie na odległość, zmianę ustawień, czy rejestrację do spersonalizowanego komputera.

Test Huawei Watch Fit Elegant & Huawei Band 6 – który wybrać?

Firma HP połączyła także możliwości obsługi administracyjnej urządzeń z systemem Windows 10
z procesami zachodzącymi w HP Provisioning Connect. Dzięki tej usłudze urządzenia są skonfigurowane
z chmury przed wysyłką z HP, co oznacza, że pracownicy mogą zacząć pracę tuż po otrzymaniu komputera – proces nie wymaga koordynacji działu IT. Konfiguracja odbywa się z bezpiecznego środowiska HP za pośrednictwem połączenia internetowego z chmury pracownika.

Test Motorola Moto G50 – smartfon 5G w niskiej cenie w użytkowaniu

HP Provisioning Connect to bez wątpienia idealne rozwiązanie dla firm IT i pracodawców, ponieważ skraca czas wdrażania pracownika i przekazania mu sprzętu bezpiecznie skonfigurowanego do pracy. Usługa jest już dostępna w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Ameryce Łacińskiej.  Latem tego roku będzie można z niej skorzystać też w regionie Azji i Pacyfiku.

źródło: HP

***

[1] [1] Usługi HP podlegają obowiązującym regułom  i warunkom świadczenia usług HP dostarczonym lub wskazanym Klientowi w momencie zakupu. Klient może mieć dodatkowe prawa zgodnie z obowiązującymi przepisami lokalnymi, a warunki świadczenia usług HP lub ograniczona gwarancja HP dostarczona wraz z Produktem HP nie ma żadnego wpływu na prawa wynikające z przepisów.

 

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: