ColorOS 11 – kolejne smartfony OPPO z aktualizacją

ColorOS 11 – najnowsza odsłona systemu OPPO, bazująca na Android 11, pojawi się w Polsce

ColorOS 11

Firma OPPO rozpoczęła proces aktualizacji oprogramowania kolejnych smartfonów. Najnowsza odsłona systemu ColorOS 11, bazująca na Android 11, pojawi się w Polsce m.in. w modelach serii Reno4 oraz serii A. Nad Wisłą już teraz system jest dostępny w smartfonach z serii Reno5, które swoją premierę miały w marcu tego roku. 
Rozpoczął się proces aktualizacji smartfonów OPPO do systemu ColorOS 11. W maju, w Polsce, najnowszą wersję autorskiego oprogramowania od OPPO dostaną modele z serii A (A72, A52), Reno3 (Reno3, Reno3 Pro) oraz Reno4 (Lite, Z 5G, Pro i Pro 5G). Dzięki tej aktualizacji zwiększy się poziom bezpieczeństwa i płynność działania urządzeń, a ich użytkownicy będą mogli korzystać z nowych funkcji ułatwiających wielozadaniowość. Debiutujące w marcu na polskim rynku smartfony z serii Reno5 (5G, Lite i Z 5G) oraz modele A54 5G i A74 5G są już wyposażone w najnowszą wersję systemu ColorOS 11.
Lista smartfonów z aktualizacjami ColorOS 11.jpg
System ColorOS 11
Projektanci ColorOS 11 od OPPO zadbali o najwyższy komfort użytkowania, tworząc prosty, intuicyjny i dokładny design aplikacji. Lekka estetyka oraz nowoczesne i dynamiczne wzornictwo zachowują wszystkie najpopularniejsze funkcje Androida 11, gwarantując przy tym możliwości indywidualnego dostosowania interfejsu użytkownika, większą wydajność, płynność działania i ulepszone funkcje prywatności.
Dostosowując smartfon do własnych potrzeb, użytkownicy mogą sami zaprojektować funkcje inteligentnego, zawsze uruchomionego ekranu (Always-On-Display), a także dostosować Tryb Ciemny do warunków otoczenia, zmieniając na przykład natężenie jasności. Inne ciekawe opcje to m.in. Flexdrop, czyli pływające okna, ułatwiające wielozadaniowość, czy funkcja Klonowania systemu, dzięki której można na smartfonie stworzyć oddzielny dostęp do aplikacji i danych, aby móc udostępnić urządzenia innym użytkownikom.

OPPO A72

OPPO A72

Wysoki poziom zabezpieczenia treści przechowywanych w smartfonach OPPO potwierdzają testy i certyfikacje niezależnych organizacji, w tym ISO, ePrivacy czy TrustArc. Ponadto system ColorOS 11 zachowuje funkcje bezpieczeństwa swojego poprzednika, dzięki którym, używając aplikacji bankowych, można skorzystać m.in. z bezpiecznej klawiatury, a system uniemożliwia nagrywanie ekranu czy przechwycenie danych za pomocą zdjęcia wyświetlacza.
01_Reno4 Pro_Lifesyle scenario image_Video Shooting_blue_RGB.jpg
Obecnie z systemu ColorOS korzysta ponad 430 mln użytkowników na całym świecie (dane własne OPPO na dzień 31 marca 2021 roku).

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: