eDO App – Authologic – potwierdzenie tożsamości przez cyfrowe dokumenty

eDO App – Authologic umożliwia potwierdzenie tożsamości przez cyfrowe dokumenty

eDO App
eDO App
Authologic uruchamia kolejną metodę zdalnej weryfikacji tożsamości. Dzięki współpracy z eDO App, aplikacją stworzoną i rozwijaną przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, Authologic umożliwia potwierdzenie tożsamości przez cyfrowe dokumenty.

Od teraz Authologic umożliwia swoim klientom potwierdzenie tożsamości także poprzez dowody osobiste z warstwą elektroniczną za pomocą eDO App. To rozwiązanie gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zastosowane w aplikacji zabezpieczenia chronią dane przed nieuprawnionym skopiowaniem i dalszym wykorzystaniem.

Wdrożenie eDO App w Authologic oznacza szybki dostęp do kolejnej, bezbłędnej formy weryfikacji, którą możemy zaoferować naszym klientom. Jako Authologic rozwijamy platformę agregującą różne metody weryfikacji. Dzięki współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych i wdrożeniu aplikacji eDO App, oferujemy już wszystkie dostępne w Polsce metody zdalnej weryfikacji tożsamości” – mówi Krzysztof Klimczak, współzałożyciel i prezes Authologic.

Test Navitel MR155 NV Slim – kamera montowana na lusterku wstecznym

Aplikacja eDO App jako pierwsza na polskim rynku daje możliwość powszechnego wykorzystywania warstwy elektronicznej e-dowodu w sposób zdalny. By móc skorzystać z rozwiązania eDO App, wystarczy posiadać dowód osobisty z tzw. warstwą elektroniczną (takie dowody wydawane są od dwóch lat, posiada je już ponad 5 mln obywateli) oraz smartfon z modułem NFC. Aplikacja nie tylko pozwala potwierdzić swoją tożsamość, ale także umożliwia szybkie wypełnienie formularza danymi odczytanymi bezpośrednio z warstwy elektronicznej dowodu.

Jesteśmy uczestnikami prawdziwej cyfrowej rewolucji. Popularyzacja i usprawnienie zdalnego potwierdzania tożsamości nie tylko przyspiesza pracę firm i instytucji, ale przede wszystkim ułatwia życie ich klientom. Aplikacja eDO App świetnie wpisuje się w strategię cyfryzacji kolejnych gałęzi biznesu, a PWPW jako jej twórca gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo danych. Cieszymy się na współpracę z Authologic, bo dzięki niej poszerzamy spektrum odbiorców naszego rozwiązania i wierzymy, że będą oni z niego chętnie korzystać” – mówi Mariusz Kujawski, członek zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, odpowiedzialny za Pion Produktów Cyfrowych.

Podpis osobisty zawarty w e-dowodzie, dzięki aplikacji eDO App, można wykorzystać podczas zawierania umów np. najmu, wypożyczenia auta czy przedłużania abonamentu na telefon lub internet u dostawców usług telekomunikacyjnych. eDO App to także narzędzie dla firm, których działalność opiera się na weryfikacji tożsamości lub zawieraniu umów, w tym tych na odległość. Wykorzystanie eDO App w biznesie pozwala na mitygację ryzyka związanego z nadużyciami finansowymi, redukcję kosztów i oszczędność czasu. Jest także wyrazem troski o bezpieczeństwo tożsamości klientów.

Test Hammer watch – już wiesz ile osiągasz

Od teraz także w Authologic

Polski fintech Authologic, za pośrednictwem jednego API, oferuje firmom wszystkie kluczowe metody weryfikacji tożsamości w Polsce: poprzez dane bankowe, potwierdzenie adresu e-mail i numeru telefonu komórkowego, rozpoznawanie fizycznych dokumentów za pomocą wideo lub selfie, weryfikację przelewem natychmiastowym, a od teraz również poprzez e-dowody z wykorzystaniem eDO App.

Authologic współpracuje z klientami z wielu branż, między innymi z Admify – narzędziem pomagającym w zarządzaniu wspólnotą mieszkaniową, platformą usług zdrowotnych Medicept, firmą faktoringową Fundio oraz platformą Signius do zdalnego podpisywania dokumentów.

Źródło informacji: PWPW

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: