RFBenchmark.pl kwiecień 2021 – Internet mobilny padł remis

RFBenchmark.pl kwiecień 2021 – Internet mobilny – wyrównana, wiosenna rywalizacja

kwiecień 202

Serwis internetowy RFBenchmark.pl opublikował kwietniowy ranking operatorów komórkowych w Polsce. Przedmiotem badania była jakość i szybkość Internetu mobilnego w Polsce. Pierwszy raz w historii zestawienia w kategorii średniej szybkości pobierania danych padł remis. Zarówno Orange, jak i T-Mobile osiągnęły rezultat 40,5 Mb/s. Pod względem wysyłania danych na prowadzeniu utrzymał się Play, natomiast najniższa wartość ping należy nadal do T-Mobile.

IPLA – na smartfonie, tablecie, komputerze i Smart TV

Na kwiecień przypadł szczyt trzeciej fali pandemii COVID-19. Utrzymane zostały restrykcyjne ograniczenia funkcjonowania przestrzeni publicznej, a także zamknięte pozostały hotele, instytucje kultury oraz obiekty gastronomiczne. Taki stan rzeczy nie zachęca do aktywnego spędzania czasu. Ma to swoje odbicie w liczbie pomiarów dokonanych przez użytkowników aplikacji RFBENCHMARK, która w kwietniu wyniosła 144793. To spadek o blisko 10% w porównaniu z marcem.

Średnia szybkość pobierania danych

Ex aequo na pierwszym miejscu w kategorii średniej szybkości pobierania danych znalazło się Orange i T-Mobile. Wszystko za sprawą wyniku 40,5 Mb/s. To wynik zdecydowanie wyższy od tych zanotowanych w marcu. Na trzecim miejscu uplasował się Play (35 Mb/s), a zestawienie zamknął Plus z rezultatem 28,4 Mb/s.

Test Alkomat PRO X-3 – by nie kierować na podwójnym gazie

Średnia szybkość wysyłania danych

Play zdołał utrzymać wywalczoną w marcu pierwszą pozycję w kategorii średniej szybkości wysyłania danych. Pomógł w tym rezultat 18,9 Mb/s. Orange został wiceliderem (16,9 Mb/s), a brąz przypadł w udziale T-Mobile (16,1 Mb/s), choć zaledwie 0,1 Mb/s dzieliła Plus od najniższego miejsca na podium.

Najniższa wartość ping

W ostatniej analizowanej kategorii niepodzielnie dominuje T-Mobile, który w kwietniu uzyskał wynik w wysokości 31,8 ms. Po piętach depcze mu jednak Orange (31,9 ms), a na trzecim miejscu klasyfikowaliśmy Play (34,2 ms). Wyraźnie słabiej pod tym względem odznacza się Plus, którego wynik wyniósł 48,9 ms.

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

Czytaj też: RFBenchmark marzec 2021 – Play rzuca wyzwanie Orange?

źródło: Notel

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: