Maxcom Eco Energy – fotowoltaika w czasach zarazy

Maxcom Eco Energy – fotowoltaika w czasach zarazy

Fotowoltaika

Mimo pandemii Covid-19 branża fotowoltaiczna odnotowuje wzrost większy od prognozowanego. Powodem jest rosnąca świadomość społeczna. Nie tylko ekologiczna. Również ta związana z paliwowymi perturbacjami cenowymi. Katalizatorem są dotacje, ulgi, atrakcyjne kredyty oraz cały wachlarz dostawców technologii.

Test Maxcom MM735 z opaską SOS do wzywania pomocy

Branża fotowoltaiczna, tak jak wiele innych, została dotknięta przez COVID-19. Rok 2021 pokazuje natomiast, że rynek energii słonecznej odzyskuje siły – odnotowuje się zarówno wzrost liczby osób zatrudnionych, jak i montowanych instalacji fotowoltaicznych. Instytut Energetyki Odnawialnej oszacował, że w 2021r. moc zainstalowana PV wyniesie 4,2 GW. Obecnie przekroczyliśmy 3,7GW, co pozwala z optymizmem patrzeć na cele zaplanowane w tym obszarze.

O atrakcyjności lokowania kapitału w fotowoltaikę decydują m.in. stale rosnące ceny energii. Niestety, pod tym względem, Polska plasuje się w niekwestionowanej czołówce krajów europejskich. Istotne są również nowe, dodatkowe pozycje pojawiające się na fakturze za prąd, takie jak opłata mocowa zależna od ilości prądu pobranego z sieci.

Test Huawei Watch Fit Elegant & Huawei Band 6 – który wybrać?

Pandemia koronawirusa uświadomiła nam jak niewiele rzeczy jest pewnych. Ceny produktów i usług rosną w zastraszającym tempie, a biznesy „znoszące złote jajka” generują gigantyczne straty. Co jest pewne? To jasne jak słońce – słońce! A dopóki świeci, posiadanie własnej elektrowni fotowoltaicznej gwarantuje nam całkowitą niezależność od wzrastających cen energii. Ma to szczególne znaczenie w czasach pod znakiem hasła #zostańwdomu. Kiedy włączone całymi dniami telewizory i komputery, rodzinne gotowanie i towarzyszące wszystkiemu oświetlenie sprawiają, że prąd staje się jednym z największych kosztów funkcjonowania gospodarstwa domowego. Fotowoltaika wpływa korzystnie nie tylko na rachunki, ale również na wartość rynkową nieruchomości.

Boom na fotowoltaikę napędzają rządowe dotacje i atrakcyjne instrumenty finansowe. Odliczenie do 25% kosztów inwestycji od podatku rolnego, ulga termomodernizacyjna, dotacja Czyste Powietrze to tylko przykłady „wabików” skutecznie wpływających na decyzje zakupowe przyszłych inwestorów. Aktualnie najbardziej wyczekiwanym wsparciem inwestycji w OZE jest potwierdzony w marcu b.r. „Mój Prąd 3.0” – nowa edycja największego w Europie programu dofinansowania instalacji PV o mocy 2kW do 10kW.

Test Creative Sound Blaster JAM V2 – lekka konstrukcja, brzmienie i cena

Niesłabnące zainteresowanie energią odnawialną ze słońca sprawia, że na rynku jest dostępny cały wachlarz dostawców technologii fotowoltaicznych. Warto wybrać mądrze i postawić na markę godną zaufania. Sprawdzić jej historię i wielkość kapitału zakładowego. Co jeszcze ma znaczenie? Jakość modułów i komponentów fotowoltaicznych oraz serwis gwarancyjny w kraju. Mocnym graczem jest Maxcom Eco Energy należący do grupy kapitałowej Maxcom. Spółka oferuje moduły PV własnej marki oparte na komponentach światowych liderów liderów (JA Solar, LONGI Solar), co gwarantuje konkurencyjny stosunek jakości do ceny oraz szybką realizację zamówień.

źródło: Maxcom

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: