Odbierać połączenia od nieznanych numerów, czy nie odbierać?

Połączenia – CyberRescue radzi – uważaj od kogo odbierasz telefony!

Odbierać połączenia

Odbierasz telefon od nieznajomego numeru i słyszysz, że bliska osoba z Twojej rodziny uległa wypadkowi. Zanim zdążysz coś odpowiedzieć, połączenie jest przerywane. O co chodzi?

Test Realme Buds Air 2 – do codziennego użytku będą idealne

Do CyberRescue zgłosiło się kilkanaście osób, opisujących tą samą sytuację z podejrzanym telefonem, rozpoczynającym się na +48 511. Numer ten należy prawdopodobnie do firmy telemarketingowej, która sprzedaje ubezpieczenia i w ten sposób chce pozyskać nowych klientów.

Przestraszyłam się, że coś stało się komuś z mojej rodziny!

 Telefon z informacją o wypadku bliskiej osoby, otrzymała również Urszula. Na całe szczęście kobieta odezwała się do CyberRescue.

  • Osoba po drugiej stronie brzmiała jak automat, a gdy się rozłączyła, od razu napisałam do CyberRescue, ponieważ telefon wydał mi się dziwny – tłumaczy kobieta.

Nikt bez ważnego dla siebie interesu nie będzie do nas telefonował, dlatego szczególnie powinniśmy uważać na połączenia z nieznanych numerów.

Test Huawei Watch Fit Elegant & Huawei Band 6 – który wybrać?

Odbierać połączenia od nieznanych numerów, czy nie odbierać? 

  • Nie zdajemy sobie sprawy, że odebranie takiego połączenia może przysporzyć nam dużo kłopotów. Pomijając fakt, że nie wiemy kto jest po drugiej stronie i w jakich celach dzwoni, już samo odebranie telefonu daje odpowiedź potencjalnym oszustom, że nasz numer jest aktywny – tłumaczy Karolina Wrońska z CyberRescue.

Taka informacja daje przestępcom szerokie spektrum działania, poczynając od kierowania kolejnych kampanii telemarketingowych, a więc nękających nas telefonów, po sprzedaż naszego numeru innym podmiotom. Dlatego jeżeli nie jesteśmy pewni, kto do nas dzwoni, lepiej nie odbierać i nie oddzwaniać.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: