Canalys – realme Q1/2021 w TOP 4

Według analityków Canalys, realme w Q1/2021 było w TOP 4 najpopularniejszych marek smartfonów w trzech europejskich krajach

realme

  •  Według analityków Canalys, realme w Q1/2021 było czwartym największym dostawcą smartfonów w Czechach, Grecji oraz na Słowenii. realme jest również piątą najchętniej kupowaną marką smartfonów w Rosji;
  • realme wciąż utrzymuje się na pozycji najszybciej rosnącej marki mobilnej – w skali globalnej w Q/2021 producent dostarczył 12,8 mln urządzeń (według Counterpoint). Na rynku europejskim wzrost sprzedaży rok do roku (Q1/2021 do Q1/2020) sięgnął 183%. Najszybciej popularność marki rosła w Czechach oraz w Grecji;
realme
Według Canalys realme w pierwszym kwartale 2021 roku umocniło swoją pozycję w Europie, awansując do TOP 4 smartfonowych marek w Czechach, Grecji oraz na Słowenii. Producent jest również piątym dostawcą smartfonów na rynku rosyjskim.
Od momentu ekspansji na europejski rynek w 2019 roku, realme szybko stało się jedną z najdynamiczniej rozwijających się marek na starym kontynencie. Potwierdzają to również analitycy Counterpoint, wskazując na wzrost sprzedaży smartfonów marki w Europie, w ujęciu rocznym (w pierwszym kwartale 2021 roku) o 183%. W ubiegłym miesiącu minął dokładnie rok od wejścia realme do Polski.
realme w pierwszym kwartale 2021
Według danych globalnych Counterpoint realme lokowało się na 7. pozycji, jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów, mając ok. 4% udziały w rynku. Zdaniem Sky Li, założyciela i CEO realme, to właśnie nasza część Europy osiąga w ostatnim okresie jedne z najwyższych wskaźników wzrostów.
– Jestem dumny, że w pierwszym kwartale 2021 roku odnotowujemy silną trajektorię wzrostu i rekordowe wyniki na kilku rynkach, zwłaszcza we wschodniej Europie. To pokazuje, że mamy szansę stać jednym z czołowych graczy na globalnym rynku. Jesteśmy przekonani, że ten rozwój będzie kontynuowany. Szczególnie, że koncentrujemy się na młodych konsumentach i to właśnie do nich kierujemy nasze produkty, zgodnie z naszym motto „Dare to Leap” – komentuje Sky Li.
Europa w czołówce wzrostów
Wśród 13 rynków, na których realme lokuje się w TOP 5 marek z największymi udziałami, są Indie, Rosja oraz kraje Azji Południowo-Wschodniej (m.in.: Filipiny, Indonezja, Kambodża, Malezja oraz Tajlandia). W trzech wymienionych już wcześniej krajach europejskich (Czechy, Grecja oraz Słowenia) realme udało się awansować w ubiegłym kwartale na pozycję czwartej najpopularniejszej marki smartfonów. Jak raportuje Canalys szczególnie dynamicznie urosły udziały realme w rynku czeskim (o 4104% w skali roku) oraz greckim (o 477%).
– Globalny rynek smartfonów odnotował silne ożywienie w pierwszym kwartale bieżącego roku. Liczba sprzedanych urządzeń sięgnęła 347,7 mln sztuk, co oznacza wzrost o 27,6% w stosunku do sytuacji sprzed roku, kiedy po raz pierwszy uderzyła pandemia. realme jako stosunkowo młoda marka, w ciągu ostatnich 12 miesięcy przyspieszyła swoją ekspansję. Osiągnęła 45% wzrost rok do roku praktycznie w każdym kolejnym kwartale – tłumaczy Nicole Peng, Vice President of Mobility w Canalys.
______________—————————-

Dodatkowe informacje:

realme 8 5G – niedrogi smartfon 5G trafi do Polski 12 maja

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: