OPPO i Festiwal Nowe Horyzonty – wygraj 10 000 zł

OPPO i Festiwal Nowe Horyzonty prezentują konkurs – nagraj film smartfonem i wygraj 10 000 zł oraz premierę swojego dzieła na 21. MFF Nowe Horyzonty.

OPPO i Festiwal Nowe Horyzonty

Ruszył konkurs OPPO i Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty zatytułowany „Film Your Story”. Skierowany jest do młodych twórców, fanów kina, aspirujących filmowców i wszystkich tych, którzy chcą się wykazać kreatywnością. Żeby wygrać, wystarczy wysłać pomysł na krótki film, a następnie go nagrać przy pomocy udostępnionego do tego celu smartfona OPPO Reno5 5G. Nagroda główna to grant od firmy OPPO w wysokości 10 000 zł oraz możliwość zaprezentowania swojego filmu podczas Gali Zamknięcia 21. edycji Nowych Horyzontów (21 sierpnia tego roku). Filmy oceniać będą jurorzy od lat związani ze światem filmu, m.in. Roman Gutek, Marcin Pieńkowski, Marcin Prokop oraz Michał Wilczewski.
W ramach ogłoszonej niedawno współpracy, marka OPPO, jeden z czołowych na świecie producentów inteligentnych urządzeń, wraz z jednym z najważniejszych w Polsce i cenionym w Europie festiwalem filmowym Nowe Horyzonty zorganizowały wspólnie konkurs „Film Your Story”.

OPPO to marka od zawsze projektująca technologie, które mają służyć ludziom i sprawiać, że ich życia będą lepsze. Zgodnie z credo firmy, które brzmi „Technology for the mankind, kindness for the world”, otwieramy drzwi przed wszystkimi, którzy przy udziale technologii chcą wyrazić siebie w kreatywny i oryginalny sposób. Jesteśmy niezwykle dumni, że z naszego powodu i z naszym udziałem młodzi, zdolni twórcy otrzymają szansę na zaistnienie w świecie filmu i na zapisanie się na kartach historii festiwalu Nowe Horyzonty. – Mo Zhang, Brand Menedżerka OPPO w Polsce

Test OPPO Reno5 5G – bogactwo możliwości, średnia cena

Po raz pierwszy łączymy siły z marką OPPO. To dla nas bardzo naturalna współpraca, ponieważ nasz partner jest bardzo blisko kina i bardzo blisko nowych technologii. Dla nas rozwój technologiczny zawsze był bardzo istotny. Wraz z OPPO zapraszamy do udziału w konkursie „Film Your Story”. To niezwykła okazja, żeby nakręcić film i pokazać go na dużym ekranie na festiwalu Nowe Horyzonty. Liczymy na wasze historie zrealizowane w innowacyjny, kreatywny sposób za pomocą telefonu. Powodzenia i do zobaczenia we Wrocławiu! –  Marcin Pieńkowski, dyrektor festiwalu i dyrektor artystyczny MFF Nowe Horyzonty

Jak wziąć udział w konkursie?
Konkurs „Film Your Story” składa się z dwóch etapów. W pierwszym, należy do 25 maja przesłać pomysł na film, który to film możliwy będzie do zrealizowania smartfonem OPPO Reno5 5G. Może to być scenariusz, skrypt, storyboard, prezentacja, etc. – liczy się kreatywność i otwarta głowa. Ważnym elementem będzie zastosowanie w idei kreatywnej funkcji Dual-View Video, którą OPPO przedstawiło w swoich urządzeniach wraz z najnowszą Serią Reno5. Do udziału w akcji zachęca sam ambasador OPPO w Polsce – Marcin Prokop w specjalnym wideo:
Nadsyłane pomysły, a w dalszym etapie finałowe nagrania, będzie oceniać jury złożone z ekspertów i entuzjastów filmu. W jego skład wchodzą, m.in.: Roman Gutek – prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i założyciel MFF Nowe Horyzonty, Marcin Pieńkowski – dyrektor festiwalu i dyrektor artystyczny MFF Nowe Horyzonty, Mo Zhang – Brand Menedżerka OPPO w Polsce, Marcin Prokop – dziennikarz związany przez lata z filmem i muzyką, ambasador marki OPPO w Polsce oraz Michał Wilczewski – fotograf i influencer znany jako Wujaszek Liestyle.
Spośród nadesłanych zgłoszeń jury konkursowe wybierze 15 prac. W drugim etapie ich twórcy otrzymają smartfony OPPO Reno5 5G, za pomocą których zrealizują swoje koncepcje. Autor lub autorka, czy autorzy (do konkursu można zgłaszać się zespołowo) najlepszego nagrania, zrealizują na bazie pierwotnego pomysłu profesjonalną etiudę filmową pod mentorską opieką filmowych ekspertów. Jej premiera odbędzie się 21 sierpnia, podczas Gali Zamknięcia 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. Również podczas tej gali, twórca lub twórcy otrzymają nagrodę główną – grant od firmy OPPO na kwotę 10 000 zł.
Wszyscy zainteresowani udziałem w konkursie (ale nie tylko!) będą mogli wziąć udział w bezpłatnym webinarze, organizowanym przez OPPO i MFF Nowe Horyzonty. Wydarzenie, przygotowane we współpracy z Atelier Scenariuszowym będzie prowadzone m.in. przez Annę Bielak i Filipa Kasperaszeka, którzy opowiedzą m.in. o tym, jak zaprezentować projekt filmowy na wczesnym etapie pracy, jak przedstawić historię potencjalnym partnerom, jak i dla kogo pisać treatmenty i co jest w nich kluczowe. To świetna okazja nie tylko do tego, by polepszyć swój warsztat, ale też dowiedzieć się, jak profesjonalnie przygotować zgłoszenie i wykorzystać przy tym nowe technologie. Wydarzenie odbędzie się 19.05.2021 (środa) i będzie transmitowane live na kanałach społecznościowych (Facebook) MFF Nowe Horyzonty oraz OPPO.
Również w duchu pozytywnej inspiracji i zachęty do udziału w konkursie, OPPO poprosiło zaprzyjaźnionych aspirujących reżyserów o przygotowanie ich wizji na realizację hasła „Film Your Story”. W ciągu najbliższych dni swoje prace i wskazówki pomocne w tworzeniu pojawią się na profilach Pauliny WierzgaczAliny Kondrat i Igora Szwecha (aka Wielmożnego). Artyści tworzą wspólnie z OPPO treści w ramach akcji #LivelyNightOut, zdecydowanie warto śledzić ich profile.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: