20-lecie Xboxa – rozpoczynamy świętowanie

Do listopada tego roku, Xbox będzie świętował obchody 20 rocznicy wprowadzenia swojej pierwszej konsoli na terenie Ameryki Płn., a chwilę później na kolejnych rynkach na całym świecie.

20 lat Xbox

Sięgnijmy pamięcią do 2001 r.: Wiedźmin wchodzi do kin, w Warszawie odbywa się pierwsza Parada Równości, miesięcznik Secret Service znika z rynku. Jednak, co najważniejsze, fani po raz pierwszy poznali Master Chiefa i Cortanę. W tamtym czasie uruchomienie Xboxa oznaczało podłączenie konsoli trzema (lub więcej!) kablami do standardowego telewizora, zamawianie gier w przedsprzedaży i oczekiwanie w kolejce w sklepie, by je odebrać.

Wróćmy do teraźniejszości, by zobaczyć jak inaczej wygląda gaming. Możemy sięgać po rozmaite gry z najbardziej zróżnicowanymi postaciami w historii. Samą rozgrywkę możemy odbywać z przyjaciółmi na całym globie za pośrednictwem konsoli, laptopa czy smartfona.

Test Xbox Series X – rozrywka dla całej rodziny

Poniżej znajduje się kilka sposobów na rozpoczęcie celebracji. Szczegółowe informacje dot. zaplanowanych wydarzeń dostępne są na Xbox.xom/20Years oraz we wpisie na Xbox Wire.

Świętowanie rozpoczyna się już dzisiaj…

  • Dołącz do zespołu Xbox dzisiaj o 20.00 CEST na Twitch.tv/Xbox, by powspominać ostatnie dwie dekady gamingu, począwszy od Halo: Combat Evolved, po Halo: Master Chief Collection.
  • Użyj taga #Xbox2 w mediach społecznościowych, by podzielić się swoimi wspomnieniami, historiami i przygodami związanymi z Xboxem!
  • Fani mogą na nowo odkryć swoje ulubione gry dzięki tej kolekcji najlepszych produkcji w historii Xbox
  • Zachęcamy do sprawdzenia pierwszej części kapsułowej kolekcji z okazji 20th Anniversary Xbox Official Gear, dostępnej już teraz.

źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: