Kamery Sony HDC-5500 podczas finału Pucharu Anglii

Sony przedstawia kamerę do transmisji na żywo HDC-5500, wyposażoną w innowacyjną technologię Global Shutter, która umożliwi posiadaczom praw transmisyjnych tworzenie alternatywnych treści reklamowych skierowanych specjalnie do widzów telewizyjnych z różnych regionów świata podczas tegorocznego finału Pucharu Anglii, Emirates FA Cup Final.

Sony HDC-5500

TGI, oficjalny partner pucharowych rozgrywek, wykorzysta system kamer HDC-5500 do transmisji na żywo finałowego meczu między zespołami Chelsea i Leicester City, który odbędzie się w sobotę 15 maja na londyńskim stadionie Wembley.

Test TP-Link Archer AX73 – router Wi‑Fi 6 AX5400 dla biura i domu

System PARALLEL ADS®, oparty na technologii DCM®, firmy AGS służy do tworzenia skierowanych do określonych odbiorców z wielu regionów treści reklamowych, wyświetlanych na bandach LED, obiektów sportowych. PARALLEL ADS® synchronizuje system wyświetlania obrazu na ekranach LED z systemem transmisyjnym obiektu sportowego, umożliwiając nadawanie w czasie rzeczywistym aż czterech osobnych strumieni wideo dostępnych bezpośrednio przez jednostkę sterującą kamery.

Po wyprodukowaniu czterech różnych streamów reklamowych w najbliższych półfinałach, które odbędą się 15 maja, spersonalizowane treści reklamowe zostaną nadane równolegle do wielu różnych  regionów. Widzowie przed ekranami telewizorów, w każdym z regionów, obejrzą mecz z dopasowanymi specjalnie do nich reklamami na bandach reklamowych LED, bez potrzeby angażowania dodatkowych, kosztownych zasobów produkcyjnych.

Test Sony Xperia 5 II – kompaktowy smartfon 5G

Kamera HDC-5500, jak również modele HDC-3500 i HDC-P50, stanowią idealną bazę do zastosowania systemu PARALLEL ADS. Są wyposażone w opracowaną przez Sony nowoczesną technologię Global Shutter, która pozwala zarejestrować cały kadr w jednym momencie, eliminując tzw. efekt rolling shutter, czyli charakterystyczny dla innych kamer przechył obrazu, za którego sprawą szybko poruszające się obiekty sprawiają wrażenie nienaturalnie zniekształconych.

Ta innowacyjna, wykorzystywana wyłącznie przez Sony, technologia umożliwia dokładną transmisję wydarzeń sportowych na żywo, oferując jednocześnie nowe, interesujące możliwości w sferze reklamy równoległej a także w innych zastosowaniach. Dzięki dostępnej w tych kamerach funkcji Global Shutter systemu nie ogranicza statyczna pozycja kamery ani czynniki takie jak złe warunki atmosferyczne, które mogą mieć negatywny wpływ na inne systemy reklamy wirtualnej.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Gravity Media, aby zaoferować to innowacyjne rozwiązanie stworzone dla widzów i reklamodawców na całym świecie. – powiedział Norbert Paquet, szef działu rozwiązań dla mediów w Sony Professional Solutions – To tylko przedsmak innowacyjnych możliwości produkcyjnych i nowych źródeł przychodów, jakie oferują nadawcom i posiadaczom praw nasze kamery do transmisji na żywo. W bieżącym roku można spodziewać się kolejnych wiadomości związanych z fascynującymi zastosowaniami tej najnowocześniejszej technologii w transmisji wydarzeń sportowych, koncertów muzycznych i innych imprez odbywających się na żywo.

źródło: Sony

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: