Xplova X2 – inteligentny komputer rowerowy

Xplova X2 – inteligentny komputer rowerowy

Xplova X2
Xplova X2

Należąca do grupy Acer marka Xplova, wprowadza na polski rynek kolejny produkt dla kolarzy. Tym razem będzie to nowoczesny komputer rowerowy X2, którego znakiem rozpoznawczym jest m.in. wyjątkowo mocna bateria (nawet 40 godzin na jednym ładowaniu).        

X2 Smart Cycling Computer, to propozycja dla nieco bardziej wymagających kolarzy, szukających inteligentnego licznika zarówno do treningu tradycyjnego, jak i stacjonarnego. Inżynierowe grupy Acer zadbali bowiem o to, aby nowy model był kompatybilny z trenażerami typu smart (wykorzystanie protokołu ANT+).

Test Huawei Watch Fit Elegant & Huawei Band 6 – który wybrać?

Komputer X2 wyposażony jest oczywiście w najważniejsze funkcje. Jest to m.in. nawigacja, łączność z miernikami i czujnikami (np. prędkości, mocy, tętna, kadencji), konfiguracja przez smartfona (plus odbieranie połączeń i powiadomień tekstowych), a także synchronizacja z najpopularniejszymi kolarskimi platformami, takimi jak Strava czy TrainingPeaks. X2 ma też dedykowaną aplikację Xplova Connect.

– Tym, co wyróżnia X2 spośród komputerów rowerowych tej klasy, jest m.in. żywotność baterii. Licznik może pracować na jednym ładowaniu nawet do 40 godzin. X2 ma też opcję pomiaru temperatury i jest wyposażony w wysokościomierz barometryczny. Mimo rozbudowanych funkcji, sprzęt waży tylko 65 g – podkreślają specjaliści Xplova.

Komputer X2 (będzie dostępny na początku czerwca), to drugi produkt Xplova, który trafi do polskiej dystrybucji. Pierwszym był interaktywny trenażer NOZA S. Na polskim rynku marka obecna jest od marca, a dystrybutorem jest bn sales.

Test Navitel MR155 NV Slim – kamera montowana na lusterku wstecznym

Xplova powstała w 2008 r. na Tajwanie i od początku specjalizuje się w projektowaniu nowoczesnego sprzętu dla kolarzy. W 2015 r. właścicielem marki został Acer i to właśnie informatyczny gigant odpowiada dziś za zaplecze technologiczne firmy. Aktualnie urządzenia tego producenta sprzedawane są już w 27 krajach.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: