Google Workspace – by współpraca była jeszcze szybsza i łatwiejsza

Google Workspace ogłasza aktualizację “Smart Canvas”, która wprowadza nowe funkcje współpracy i odpowiada na potrzeby przyszłości pracy. Aktualizacja ułatwi użytkownikom utrzymywanie kontaktu, koncentrację na zadaniach oraz przekształcanie pomysłów w konkretne projekty. Narzędzia Google Workspace, takie jak Dokumenty, Arkusze i Prezentacje, staną się jeszcze bardziej elastyczne, interaktywne i inteligentne.

Google Workspace - Smart Canvas

– Przez długi czas sposoby, w jaki ludzie współpracowali, były definiowane przez narzędzia stworzone jeszcze w ubiegłym wieku, które nie są w stanie zaspokoić potrzeb współpracy w przyszłości – powiedział Javier Soltero, wiceprezes Google i dyrektor generalny produktu Google Workspace.

W Google jesteśmy pionierami nowoczesnych metod współpracy i postrzegamy to zarówno jako nasz obowiązek, jak i szansę, by kierować Google Workspace w stronę tworzenia nowych sposobów pracy. Aktualizacja “Smart Canvas” to kolejny krok w kierunku realizacji tej obietnicy.

Test Realme Buds Air 2 – do codziennego użytku będą idealne

Pogłębiona współpraca nad tworzonymi treściami jest podstawą do tworzenia przewagi konkurencyjnej – powiedziała Maribel Lopez, założycielka i główna analityczka w Lopez Research. – Ponieważ wiele organizacji szuka coraz lepszych sposobów, by ułatwić pracownikom wymianę informacji i danych w hybrydowym środowisku pracy, Google Workspace oferuje wiele funkcjonalności, które w tym pomogą.

 Bardziej elastyczne i pomocne metody współpracy 

Nowe interaktywne elementy łączą współpracowników, treści i wydarzenia w jedno spójne doświadczenie, a elastyczne formaty eliminują niepotrzebne ograniczenia.

 Test Creative Live! Cam Sync 1080p – do komunikacji firmowej i zdalnej nauki

Nowe elementy:

 • Inteligentne okienka w Dokumentach – wystarczy wpisać @, by zobaczyć listę sugerowanych plików, współpracowników czy spotkań i zamieścić je w dokumencie. W nadchodzących miesiącach funkcja ta będzie dostępna również w Arkuszach.
 • “checklisty” pomagają użytkownikom sprawnie monitorować i odhaczać zadania w Dokumentach. Funkcja ta zostanie wkrótce zintegrowana z Listą zadań Google, dzięki czemu zespoły będą mogły przypisywać zadania do konkretnych osób i lepiej zarządzać listą rzeczy do zrobienia w Google Workspace.
 • Szablony tabel w Dokumentach umożliwiają użytkownikom np. tworzenie tabel do głosowania, aby zebrać opinie zespołu czy tabel do śledzenia projektów, aby pomóc użytkownikom w bieżącym monitorowaniu postępów. Nowy szablon dokumentu do tworzenia notatek ze spotkań będzie automatycznie importować wszelkie istotne informacje z zaproszenia na spotkanie z Kalendarza.

 Test Poly Studio – zestaw wideokonferencyjny

Nowe formaty: 

 • Format bez podziału na strony w Dokumentach pozwoli użytkownikom usunąć ograniczenia wyznaczane przez marginesy i krawędzie stron, aby stworzyć większą przestrzeń, która dopasuje się do urządzenia lub ekranu, z którego korzystają.
 • Nowe widoki w Arkuszach pomogą użytkownikom lepiej zarządzać danymi i z nich korzystać, Widok osi czasu ułatwi i przyspieszy śledzenie zadań, umożliwiając użytkownikom organizowanie zasobów według właściciela, kategorii, kampanii lub dowolnego innego kryterium.

 Łatwiejszy kontakt między współpracownikami, niezależnie od miejsca z którego pracują

Google Workspace lepiej zintegruje ze sobą narzędzia do komunikacji i współpracy, dzięki czemu użytkownicy będą mogli włączać treści, nad którymi pracują, do prowadzonych rozmów i odwrotnie.

 • Prezentowanie treści w Google Meet bezpośrednio z Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji w przeglądarce.
 • Google Meet bezpośrednio w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacji zostanie udostępniony jesienią tego roku i pozwoli ludziom prowadzić rozmowy w trakcie współpracy nad plikami.
 • Więcej miejsca, by widzieć współpracowników i treści w niedawno odświeżonym interfejsie Meet pozwala użytkownikom przypinać treści i rozmowy wideo, a także wyłączać własną transmisję, co ułatwia koncentrację i pomaga w walce ze zmęczeniem wirtualnymi spotkaniami.
 • Tworzenie i edytowanie Arkuszy i Dokumentów w pokojach Czatu to funkcja dostępna już w przeglądarce i umożliwia zespołom bezpośrednie przejście od dyskusji na Czacie do wspólnego tworzenia i przeglądania treści. Ta funkcjonalność pojawi się również w najbliższych tygodniach w Prezentacjach.
 • Emotikony w Dokumentach, które pojawią się w ciągu najbliższych kilku miesięcy, pozwolą współpracownikom na śledzenie wzajemnych reakcji w trakcie wspólnej pracy.

 Test TP-Link Archer C6U – router z portem USB dla każdego

Pracuj mądrzej i bezpieczniej 

Każdego miesiąca Google Workspace proponuje dwa miliardy gramatycznych sugestii w Dokumentach i skraca czas wyszukiwania plików o 50% dzięki inteligentnym funkcjom Priorytetowe i Szybki dostęp w Dysku. Dzisiaj Google Workspace ogłasza wprowadzenie kolejnych inteligentnych funkcji w kilku kluczowych obszarach:

 • Dodatkowe funkcje wspierające pisanie w Dokumentach będą wyświetlać ostrzeżenia o możliwym użyciu słów obraźliwych, a także inne sugestie stylistyczne, które przyspieszą edycję materiałów i poprawią przejrzystość tekstu.
 • Szerszy zakres analizy wspomaganej w Arkuszach w przeglądarce zawiera sugestie, które pomogą w tworzeniu formuł i rozwiązywaniu problemów, dzięki czemu wyciąganie wniosków z danych staje się prostsze, nie tylko dla analityków.

źródło: Google

One thought on “Google Workspace – by współpraca była jeszcze szybsza i łatwiejsza

 • 19 maja 2021 o 14:28
  Permalink

  Bardzo podobają mi się wszystkie te nowości w Dokumentach! Szablony tabelek, checklisty no i oczywiście możliwość dołączenia do Meeta przez Dokumenty, super 😀 Gdyby ktoś chciał być na bieżąco z tymi nowościami to polecam też tu zerknąć: https://www.facebook.com/groups/googleworkspacepolska

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: