Somfy TaHoma switch – sterowanie automatyką domową

Somfy TaHoma switch – sterowanie automatyką domową

Somfy TaHoma switch

Somfy wprowadza innowacyjną centralę TaHoma switch, a wraz z nią także nową, intuicyjną w obsłudze aplikację Tahoma 3.0. Urządzenie pozwala na scentralizowane sterowanie automatyką domową, dając możliwość tworzenia własnych scenariuszy. Dzięki temu komfortowe warunki w domu możemy osiągnąć jednym dotknięciem palca. Urządzenie można podłączyć do lokalnej sieci Wi-Fi i jest kompatybilne z niemal 300 liniami produktowymi Somfy i firm partnerskich. TaHoma switch spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa, co potwierdza certyfikacja UL.
W domach spędzamy coraz więcej czasu, dlatego rozwiązania, które zwiększą nasz komfort i pomogą zapanować nad codziennymi rutynowymi obowiązkami, cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Somfy wychodzi naprzeciwko potrzebom klientów i przedstawia inteligentną centralę TaHoma switch, która w połączeniu z intuicyjną aplikacją pomoże łatwo i wygodnie zarządzić domem.
Programowanie własnych scenariuszy
Urządzenie łączy rozwiązania smart Somfy i marek partnerskich w domu czy mieszkaniu w jeden inteligentny system, który ułatwi codzienne życie użytkownika, wyręczając go w obowiązkach i oszczędzając cenny czas. Centrala daje możliwość programowania własnych scenariuszy, takich jak np. „Wyjście z domu”, „Powrót z pracy” czy też „Pobudka” i „Czas na sen”. Scenariusze możemy tworzyć z wykorzystaniem wybranych smart rozwiązań i dostosować je do trybu życia i codziennych potrzeb domowników.

Gdy wychodzimy z domu, TaHoma switch zasłoni rolety, zamknie okna i wyłączy światła - zgodnie z preferencjami użytkownika

Gdy wychodzimy z domu, TaHoma switch zasłoni rolety, zamknie okna i wyłączy światła – zgodnie z preferencjami użytkownika

Test Lenovo X1 Fold – efektywność laptopa, mobilnością smartfona

TaHoma switch pozwala sterować domowymi smart urządzeniami pojedynczo lub grupowo. Bogate portfolio produktów czynią z Somfy kompleksowego dostawcę rozwiązań automatyki domowej i smart home, zapewniając klientom większą swobodę w budowaniu systemu domu inteligentnego w oparciu o nową centralę. Tahoma switch została zaprojektowana przez francuskich projektantów z Eliumstudio. Dzięki minimalistycznemu wyglądowi oraz niewielkim rozmiarom idealnie wpasuje się w wystrój każdego wnętrza.

Niewielki rozmiar i minimalistyczny wygląd sprawiają, że TaHoma switch pasuje do każdego wnętrza

Niewielki rozmiar i minimalistyczny wygląd sprawiają, że TaHoma switch pasuje do każdego wnętrza

Łatwe sterowanie
Urządzenie pozwala na automatyczne sterowania domem na trzy sposoby. Pierwszym z nich jest wykorzystanie przycisków umieszczonych na centrali, które uruchomią stworzony wcześniej, spersonalizowany scenariusz. Dzięki połączeniu z Wi-Fi centralę sterującą możemy umieścić w dowolnym, preferowanym przez siebie miejscu.
Nowa aplikacja TaHoma 3.0 umożliwia zarządzanie domem za pomocą smartfonu. Jest intuicyjna w obsłudze, a ustawianie i uruchamianie scenariuszy jest niezwykle proste. Użytkownicy znajdą tam między innymi zakładkę „Ulubione”, która zapewnia łatwy dostęp do najczęściej wykorzystywanych urządzeń – pojedynczo lub grupowo. Aplikacja umożliwia także skorzystanie z predefiniowanych scenariuszy oraz tworzenie nowych dostosowanych do własnych potrzeb. A co szczególnie ważne – pozwala na zarządzanie domem z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja dostępna jest dla użytkowników systemów Android i iOS.
Trzecim sposobem jest sterowanie głosowe dzięki kompatybilności z asystentami głosowymi Amazon Alexa i Google Assistant, jak również z Apple HomeKit w zakresie osłon zewnętrznych działających w technologii io-homecontrol.
Komfort i bezpieczeństwo 
Centrala TaHoma switch daje możliwość połączenia z niemal 300 liniami produktowymi marki Somfy i wybranymi produktami firm partnerskich, takich jak Philips Hue, Sonos, Legrand czy Schneider Electric. Współpracuje z protokołami Somfy RTS i io-homecontrol, a także Zigbee 3.0 w zakresie sterowania oświetleniem. Szczególne udogodnienia zapewnia użytkownikom budowanie smart home w oparciu o technologię io-homecontrol® – dzięki dwukierunkowej komunikacji możliwe jest nie tylko zdalne sterowanie, ale również otrzymywanie informacji zwrotnej w czasie rzeczywistym o aktualnym położeniu urządzeń (otwarte/zamknięte, włączone/wyłączone). Pozwoli to użytkownikom cieszyć się większym komfortem, bezpieczeństwem i energooszczędnością, podłączając do smart systemu rolety, oświetlenie, inteligentne zamki, okna, ogrzewanie, systemy alarmowe czy czujniki pogodowe i inne rozwiązania.

Automatyczne sterowanie domem to wygodna, bezpieczeństwo i więcej czasu dla bliskich

Automatyczne sterowanie domem to wygodna, bezpieczeństwo i więcej czasu dla bliskich

Centrala TaHoma switch otrzymała certyfikację UL (Underwriters Laboratories) w zakresie cyberbezpieczeństwa. Ocena na poziomie Gold potwierdza, że urządzenie spełnia rygorystyczne kryteria bezpieczeństwa rozwiązań IoT. Wśród nich należy wymienić m.in. bezpieczne aktualizacje i połączenia, bezpieczeństwo przechowywanych i przesyłanych danych, w tym również ochronę danych osobowych użytkowników.
Atrakcyjna cena i aż 5-letnia gwarancja
TaHoma switch będzie można kupić u profesjonalnych instalatorów należących do sieci Somfy Expert, a także w internetowym sklepie internetowym Somfy w rekomendowanej cenie detalicznej 869 zł brutto. Produkt objęty jest 5-letnią gwarancją producenta.
źródło: Somfy

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: