Opony wielosezonowe – uniwersalność i wszechstronność

Opony wielosezonowe Nokian Tyres – uniwersalność i wszechstronność

Montowanie opon wielosezonowych to stale rozwijający się wśród kierowców trend. Optymalne rozwiązanie dla kierowców, którzy chcą wreszcie pożegnać się z regularną zmianą opon. „Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest to niczego” – to jeden z najczęstszych argumentów, o których możemy usłyszeć w kontekście opon całorocznych. Czy słusznie?

Opony wielosezonowe Nokian Tyres

Współczesne ogumienie wielosezonowe praktycznie nie ma nic wspólnego z tym, które wielu kierowców zna z przeszłości. Opona całoroczna (wielosezonowa) to hybryda opony letniej i zimowej. To nic innego jak dostosowana do eksploatacji latem zimówka lub opona zimowa z cechami opon letnich. Opony są oznaczone symbolem płatka śniegu (3PMSF) wskazującym ich oficjalne zatwierdzenie do użytku zimą.

Opona całoroczna zapewnia duże bezpieczeństwo w zimie i utrzymuje swoje bardzo dobre właściwości jezdne także podczas gorących miesięcy letnich. Cechą charakterystyczną i wspólną takich opon jest twardsza niż zimowa mieszanka gumowa.

Test Woox R7060 – zdalny system nawadniania ogrodu

Społeczeństwo kierowców wytworzyło wiele mitów dotyczących całorocznego ogumienia. Czy bezpieczne opony całoroczne istnieją? Decyzja o kupnie ogumienia wielosezonowego powinna być podejmowana przy uwzględnieniu warunków, w jakich porusza się nasz samochód. Oczywiście nie możemy zapominać też o kwestiach bezpieczeństwa. Czy obecna technologia na to pozwala? Nie do końca, dlatego też jasnym jest, że idealna opona całoroczna nie istnieje.

Opony wielosezonowe Nokian Tyres

Są za to opony, przy projektowaniu, których producent zdołał zachować idealny kompromis. Z ankiety przeprowadzonej niedawno przez skandynawskiego producenta opon klasy premium Nokian Tyres wynika, że ponad połowa kierowców w Europie, którzy używają opon całorocznych, wybiera je ze względu na wygodę, ponieważ nie trzeba ich wymieniać dwa razy do roku.

Test ThinkPad X1 Nano – nowy poziom wydajności i funkcjonalności

Przez ostatnie lata większość z nas zapomniała już, jak wygląda naprawdę mroźna i obfitująca śnieg zima. Po zapoznaniu się z wynikami testów przeprowadzonych przez organizacje i magazyny motoryzacyjne, jesienią wybór padł na opony firmy Nokian Tyres – całoroczny model Nokian Weatherproof.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: