TIER w Trójmieście – wejściu hulajnóg do Gdyni

TIER umacnia swoją pozycję w Trójmieście dzięki rozszerzeniu strefy w Gdańsku, pojawieniu się e-hulajnóg w Gdyni oraz wsparciu finału Ligi Europy UEFA

TIER

TIER, kluczowy europejski operator w obszarze mikromobilności, na stałe wpisuje się w krajobraz Trójmiasta wraz z kolejnymi inicjatywami podjętymi w Gdańsku i Gdyni. Od 19 maja w pełni neutralne klimatycznie hulajnogi TIER wjechały na ulice Gdyni, a strefa w Gdańsku została rozszerzona o kolejne dzielnice, w tym Chełm, Stare Szkoty, Biskupią Górkę oraz Migowo. Ponadto, berliński startup udostępni swoje pojazdy dla wolontariuszy finału Ligi Europy UEFA oraz z okazji piłkarskiej imprezy zaoferuje kod na darmowe przejazdy dla nowych użytkowników: TIERXFINAL

Test Woox R7060 – zdalny system nawadniania ogrodu

Smart start w Trójmieście

Miesiąc po pojawieniu się na trójmiejskich ulicach, a jednocześnie debiucie w Polsce, TIER podejmuje kolejne kroki, aby na stałe zagościć w krajobrazie polskich miast i spopularyzować w pełni neutralną klimatycznie formę komunikacji. Od 19 maja e-hulajnogi TIER pojawiły się na ulicach Gdyni, wpisując się w wysoką innowacyjność i smart rozwiązania, które wyróżniają miasto od lat.

TIER

Gdynia, pierwsze polskie miasto z certyfikatem „Smart City”, aktywnie adaptuje nowe technologie i dba o wysoką jakość życia mieszkańców poprzez zapewnienie zrównoważonych rozwiązań. Kolejnym elementem realizacji tej strategii jest dbałość o jak najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni miejskiej, czego dowodem jest zawarcie porozumienia dotyczącego partnerskich zasad m.in. parkowania pojazdów. 

„Nasze e-hulajnogi spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem i szczególnie teraz, w przededniu lata, widzimy, że zapotrzebowanie na mobilność indywidualną stale rośnie. Po bardzo udanym debiucie w Gdańsku i Sopocie, chcemy zaoferować mieszkańcom i gościom Gdyni przyjazną dla środowiska alternatywę dla własnego samochodu w postaci e-hulajnóg TIER.” komentuje Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Polsce.

Premiera hulajnóg TIER w Gdyni to jednak nie jedyna inicjatywa na trójmiejskim rynku. Zmiany dotyczą również użytkowników TIER w Gdańsku, którzy mogą już cieszyć się przejazdami w ramach poszerzonej strefy. Chełm, Stare Szkoty, Biskupia Górka oraz Migowo to kolejne miejskie lokacje, gdzie od teraz można przemieszczać na hulajnogach berlińskiego operatora w sposób przyjazny środowisku.

Moc piłkarskich emocji wraz z TIER

Aby współdzielić radość w nadchodzącego finału Ligi Europy UEFA w Gdańsku i być częścią pierwszego od miesięcy wydarzenia z publicznością, TIER nieodpłatnie udostępni swoje hulajnogi wolontariuszom zaangażowanym w przygotowania kluczowego spotkania tych rozgrywek.

Opony wielosezonowe – uniwersalność i wszechstronność

Wsparcie organizacyjne oraz rozlokowanie hulajnóg w strefach wolontariuszy to jednak nie wszystko. TIER nie zapomina również o kibicach i mieszkańcach Gdańska, którzy będą mogli skorzystać z kodu: TIERXFINAL, pozwalającego na dwa darmowe odblokowania i 30-minut przejazdów na e-hulajnogach operatora. Oferta dotyczy nowych użytkowników TIER i obowiązuje w dniach 25-30 maja.

„Rozumienie i bycie blisko lokalnej społeczności to dla nas klucz do sukcesu. Finał Ligi Europy UEFA i zarazem pierwsze od dawna wydarzenie z publicznością to dla nas doskonała okazja, aby współdzielić pozytywne emocje i pokazać jak ważni są dla nas zarówno obecni, jak i nowi użytkownicy. Możliwość w pełni ekologicznego przejazdu na bezpiecznych i komfortowych e-hulajnogach TIER przed lub po meczu to dodatkowa dawka endorfin towarzyszących wydarzeniu. Wierzymy, że zarówno udostępnienie pojazdów wolontariuszom, jak i kod dla nowych użytkowników TIER sprawią, że dzień finału będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.” – dodaje Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Polsce.

W trosce o w pełni neutralne klimatycznie przejazdy

Wszystkie elektryczne hulajnogi TIER w Polsce są wyposażone w wymienne baterie, pozwalające na ich wymianę na miejscu bez konieczności zbierania hulajnóg w celu ich naładowania do magazynów. Jest to przełomowy sposób zarządzania logistyką. To właśnie tego typu innowacyjne funkcje stanowią wyróżnik TIER i sprawiają, że hulajnogi operatora są w 100-procentach neutralne klimatycznie. Co ważne, e‑hulajnogi TIER mają najdłuższą żywotność na rynku, a ponadto wykwalifikowani technicy regularnie dbają o stan techniczny pojazdów.

 Jak zacząć jeździć TIER

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją, skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść nóżki, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku „Zakończ przejazd”. Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 45 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2.50zł.

Test realme C21 – budżetowy smartfon z NFC

Środki ostrożności w świetle pandemii COVID-19

TIER podejmuje szeroko zakrojone działania prewencyjne, kierując się wytycznymi WHO, jak również wytycznymi lokalnymi. Obowiązujące w firmie procedury są zatwierdzane przez zewnętrznych ekspertów ds. COVID-19, co daje dodatkową pewność, że zapewniona jest właściwa ochrona dla obsługiwanych społeczności. Szczegółowy wykaz wszystkich podjętych środków można znaleźć na stronie internetowej: tier.app/covid19.

źródło: TIER

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: