Ochrona telefonu Orange Smart Care – to się płaca

Ochrona telefonu Orange Smart Care – to się płaca

Orange Smart Care

Klienci, którzy korzystają z naszej usługi Orange Smart Care zgłaszają uszkodzenia smartfonów średnio co 9,3 min. Od początku tego roku to już prawie 22 tys. zgłoszeń. Aż 90 proc. dotyczy wyświetlacza, ale w takich przypadkach często uszkodzeniu ulegają także inne elementy telefonu. Niecałe 10 proc. to kłopoty wynikające z zalania wodą.

Test Lenovo X1 Fold – efektywność laptopa, mobilnością smartfona

Ochrona telefonu – to się płaca

Posiadacze Orange Smart Care mogą spać spokojniej, bo nie zapłacą za naprawę morza pieniędzy. Jak obliczyliśmy klient oszczędza średnio ok. 1000 zł na naprawie. No dobrze, ale ile trzeba zapłacić za usługę? Niedużo. Miesięcznie to 11,99 zł lub 15,99 zł. Szczegóły i różnice między wariantami znajdziecie tutaj. Co istotne Orange Smart Care obejmuje ochroną nie tylko telefon zakupiony w Orange.

Według badania firmy Kantar przeprowadzonego na zlecenie Digital Care:

  • 46% wszystkich użytkowników co najmniej raz doświadczyła uszkodzenia smartfona, z czego mniej niż połowa (43%) decyduje się na naprawę;
  • 45% uszkodzeń ma miejsce w domu;
  • 80% dotyczy zbitego wyświetlacza;
  • Koszty wymiany stłuczonego wyświetlacza czasami przekracza 70% ceny nowego smartfona.

Test Woox R7060 – zdalny system nawadniania ogrodu

Szybkie naprawy

Na koniec kilka liczb dotyczących punktu szybkich napraw w Orange Smart Store w warszawskim Sezamie. Przed pandemią korzystało z niego średnio 185 klientów miesięcznie, obecnie (okres od marca 2020 do kwietnia 2021) średnia to 104 klientów.

Naprawiając telefon zamiast kupować nowy, pomaga chronić nasze środowisko.

źródło: Orange

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: