mojePZU mobile – dołącza do AppGallery

mojePZU mobile, aplikacja grupy PZU, dołączyła do AppGallery, autorskiego sklepu z aplikacjami Huawei.

 

mojePZU mobile

Aplikacja jest w tej chwili dostępna dla urządzeń Huawei opartych o Google Mobile Services, ale już niebawem zostanie zintegrowana z Huawei Mobile Services i będzie działać na najnowszych urządzeniach z portfolio Huawei.

Urządzenia Huawei oparte o HMS to smartfony z serii Mate 40, P40 i Mate 30, modele Y6p, Y5p i P smart 2021 oraz innowacyjny, składany smartfon Mate Xs.

Test Huawei Mate 40 Pro – potwór fotografii mobilnej

Dołączenie aplikacji grupy PZU do AppGallery jest dla nas niezwykle istotne, ponieważ uzupełnia portfolio sklepu o bardzo ważny tytuł, z którego codziennie korzysta bardzo wielu użytkowników naszych urządzeń. Pracujemy nad tym, aby aplikację już niebawem mogli pobrać również użytkownicy urządzeń wyposażonych w HMS – mówi Witold Walczak, dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska.

Aplikacja mojePZU to jedna z najbardziej rozbudowanych platform samoobsługowych dostępnych na polskim rynku finansowo-ubezpieczeniowym. Dzięki niej klienci mogą zgłosić szkodę, sprawdzić jej status, kupić niektóre ubezpieczenia majątkowe, a także inwestować oszczędności. Serwis daje także możliwość zapisania się na wizyty lekarskie bez wychodzenia z domu. Platforma mojePZU jest stale rozwijana i wzbogacana o kolejne udogodnienia.

Sukcesywnie rozwijamy nasze rozwiązania mobilne i dbamy, by wszyscy nasi klienci mogli korzystać z mojePZU. Aplikacja cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród klientów, ceniących sobie wygodę i szybkość działania. Już dziś z portalu korzysta ponad 2 miliony klientów, a wielu z nich posługuje się w tym celu aplikacją mobilną. Naturalnym więc było udostępnienie mojePZU także posiadaczom telefonów Huawei. W pierwszym kroku wydaliśmy aplikację GMS, co stanowi podstawę dla pełnej integracji z HMS – mówi Grzegorz Nowakowski, dyrektor do spraw e-commerce w PZU.

Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) to największa instytucja finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa w pięciu krajach: w Polsce, Estonii, na Litwie, Łotwie i Ukrainie, a jej skonsolidowane aktywa sięgają 380 mld zł. Na czele Grupy stoi PZU SA, którego tradycje sięgają roku 1803, kiedy na ziemiach polskich powstało pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe.

Test Huawei MatePad 2021 – multimedialny tablet z Wi-Fi 6

Tylko w Polsce Grupa PZU ma ok. 22 mln klientów. Jest liderem rynku ubezpieczeniowego oraz znajduje się w ścisłej czołówce na rynkach usług bankowych, inwestycyjnych, opieki zdrowotnej. Marka PZU należy też do najlepiej rozpoznawalnych, znanych praktycznie każdemu Polakowi.

Od 2010 roku PZU SA jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i od momentu debiutu znajduje się w indeksie WIG20. Od roku 2019 wchodzi także w skład indeksu zrównoważonego rozwoju WIG-ESG.

 AppGallery to sklep stworzony przez Huawei, w którym znajduje się ponad 1000 polskich aplikacji,
a kolejne 8000 aplikacji dostępnych jest w języku polskim. W skali globalnej, sklep liczy ponad 120 tysięcy aplikacji, z których każdego miesiąca korzysta ponad 530 milionów aktywnych użytkowników z całego świata. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services, obok takich usług jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika, umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.

źródło; Huawei

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: