Women In Tech Days 2021 – kobiety do nowych technologii

Women In Tech Days 2021 – jak zrobić pierwszy krok do kariery w nowych technologiach?

Women In Tech Days 2021

Huawei i Fundacja Perspektywy zapraszają na Women In Tech Days 2021

Jak zrobić pierwszy krok do kariery w nowych technologiach? Jak poszerzać swoje kompetencje po studiach? Jakie ścieżki zawodowe w branży nowych technologii i IT czekają na młode inżynierki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą uczestniczki i uczestnicy konferencji Women In Tech Days 2021 oraz pierwszych online’owych Kobiecych Targów Kariery w TECH & IT, które odbywają się 25 i 26 maja br.

Test Huawei MateBook D15 – uniwersalny laptop dla rodziny i biura

Konferencja organizowana przez Fundację Edukacyjną Perspektywy to kolejne wydarzenie po Ogólnopolskim Dniu Otwartym dla Dziewczyn ”Kierunki Przyszłości 2021” w ramach kampanii „Dzeiwczyny na Politechniki”, skierowane do młodych kobiet zainteresowanych karierą w branży nowych technologii, które jest wspierane przez Huawei.

W naszą działalność w Polsce od lat jest wpisane wspieranie lokalnego rynku pracy i umożliwianie rozwoju talentów ICT. Szczególnie skupiamy się na tych inicjatywach, które pozwalają walczyć z wykluczeniami w dostępie do edukacji, a także wspierają rozwój kobiecych talentów w branżach związanych z nowymi technologiami. Dlatego po raz kolejny wspieramy działania Fundacji Perspektywy, tym razem jako Partner Technologiczny Women In Tech Days.

Wierzymy, że inspirowanie młodych kobiet, pokazywanie im przykładów inżynierek i ekspertek, które odnoszą sukcesy w świecie wciąż jeszcze stereotypowo uznawanym za męski, pozwolą im wzmocnić pewność siebie i przekonanie o tym, że mogą bez przeszkód budować ścieżkę kariery w branży tech” – mówi Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. Strategii i Komunikacji, Huawei Polska.

Wydarzenie jest adresowane jest głównie do studentek i doktorantek kierunków technicznych i ścisłych, choć zarejestrować się i wziąć w nim udział może każdy. Rejestracja na Women In Tech Days oraz Targi Kariery w TECH & IT jest otwarta dla wszystkich i bezpłatna.

Test Huawei MatePad 2021 – multimedialny tablet z Wi-Fi 6

Celem fundacji „Perspektywy” jest wspieranie kobiet, które zdecydowały się na karierę w świecie nowoczesnych technologii, poprzez dostarczanie im najlepszej wiedzy merytorycznej oraz inspirowanie ich przez doradztwo edukacyjne i zawodowe” – mówi dr Bianka Siwińska, szefowa „Perspektyw”.

Na uczestników czekają m.in. warsztaty z umiejętności technicznych i miękkich, spotkania (1:1) z mentorami, doradztwo karierowe. W wydarzeniu wezmą udział wybitne osobowości oraz eksperci w branży. Nie zabraknie także specjalistów Huawei, którzy podzielą się z uczestniczkami swoją wiedzą merytoryczną i pomogą w odpowiedzi na kluczowe pytania związane z karierą w branży nowych technologii.
Na scenie głównej będzie można wysłuchać wystepienia Tech Talk Rafała Jaczyńskiego, Dyrektora ds. Cyberbezpieczeństwa w regionie CEE I krajów nordyckich w Huawei, na temat nowych standardów cyberbezpieczeństwa we współczesnym świecie. W ramach warsztatów Aleksander Jakubczak, ekspert ds. 5 G w regionie CEE i krajów nordyckich w Huawei, opowie o technologii 5G, a w ramach sesji mentoringowych na chętnych do odbycia konsultacji będą czekać mentorzy Huawei – Agnieszka Grzechowiak, HR Manager i Agnieszka Pietrzak, Technology Cooperation Manager w regionie CEE oraz Sebastian Bielecki, Senior Project Manager z Huawei Warsaw Research Center.
W strefie Career Expo będzie można dowiedzieć się więcej o Huawei i dostępnych ofertach pracy. W trakcie wydarzenia nie zabraknie także bardziej rozrywkowych treści (pasmo wieczorne). Festiwal będzie się odbywać na zaawansowanej platformie eventowej Swapcard.
Rejestracja na wydarzenie jest dostępna na stronie: https://womenintechday.pl/rejestracja/ Więcej informacji i szczegółowy program na stronie www.womenintechday.pl.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: