ZBook G8 (Studio, Fury oraz Power) – nowe mobilne stacje robocze HP

Mobile stacje robocze HP ZBook G8 (Studio, Fury oraz Power) zapewniają potężną moc dla projektowania 3D, edycji wideo i rozwoju VR.

Firma HP Inc. zaprezentowała najnowsze komputery HP ZBook Studio G8, ZBook Fury G8 i ZBook Power G8, stworzone z myślą o profesjonalnych twórcach oraz zaawansowanych użytkownikach, którzy poszukują wydajności, niezawodności, możliwości rozbudowy i wszechstronności, aby móc pracować dosłownie wszędzie.

ZBook G8
HP ZBook Studio G8

Współcześni twórcy wymagają potężnej oraz elastycznej technologii, która pozwoli im zachować produktywność i ułatwi współpracę. Ponieważ firmy przestawiły się z tradycyjnych biur na środowiska hybrydowe, pracownicy techniczni i Ci najbardziej kreatywni potrzebują wysokiej klasy wydajności
w dowolnym miejscu. Przewiduje się, że 32% pracowników biurowych będzie pracować w domu
w najbliższej przyszłości, a 33% decydentów IT twierdzi, iż wsparcie dla pracy zdalnej jest dla nich wyzwaniem numer jeden. Przedsiębiorstwa muszą być na to przygotowane.

Test Lenovo X1 Fold – efektywność laptopa, mobilnością smartfona

Współpraca na odległość staje się jeszcze ważniejsza w hybrydowych środowiskach pracy, co przekłada się na konieczność dostarczenia spersonalizowanych rozwiązań informatycznych. HP ZCentral stanowi integralną część utrzymywania ciągłości działania firm w czasie pandemii. Ułatwia twórcom korzystanie ze zdalnego dostępu do mocy stacji roboczych, dzięki nagrodzonemu nagrodą Emmy oprogramowaniu ZCentral Remote Boost. Możliwość współpracy w czasie rzeczywistym, jaką daje to rozwiązanie, to potężne narzędzie, które zapewnia artystom, projektantom i inżynierom szybką oraz sprawną realizację wymagających projektów, a także dostęp do pełnych zasobów, mocy obliczeniowej i infrastruktury biura lub studia produkcyjnego, podczas pracy z dowolnego miejsca.

ZBook Power
HP ZBook Power G8

ZCentral utrzymuje dane w bezpiecznym miejscu, umożliwiając jednocześnie lokalną pracę zdalną. Użytkownicy mogą teraz korzystać z najlepszej w swojej klasie wydajności nowej linii komputerów ZBook G8 z dowolnego miejsca, mając jednocześnie możliwość zdalnego dostępu do stacji roboczych. Ponadto, pakiet HP Security Suite zapewnia bezpieczeństwo danych użytkowników, w tym dzięki nowemu systemowi antywłamaniowemu HP Tamper Lock, który powiadomi działy IT, jeśli ktoś będzie próbował zdjąć pokrywę komputera.

“Profesjonalni twórcy i zaawansowani użytkownicy potrzebują dopasowanego, spersonalizowanego oprogramowania oraz sprzętu, który dostosuje się do różnych sposobów pracy i komunikacji” – powiedział Jim Nottingham, dyrektor generalny i szef działu Advanced Compute and Solutions w HP Inc. “Dzięki temu, że ZBook Studio jest najpotężniejszą stacją roboczą w swoim rozmiarze, a ZBook Fury oferuje pełne możliwości rozbudowy w przenośnej obudowie, HP daje społeczności profesjonalistów dostęp do najnowocześniejszych technologii, nieograniczonej wydajności oraz wszechstronności, aby kolejny twórczy przełom stał się rzeczywistością.”

 Test ThinkPad X1 Nano – nowy poziom wydajności i funkcjonalności

“Świat zmienił się na tyle, że coraz więcej osób potrzebuje wydajności klasy desktop w systemach mobilnych, aby móc być tak samo produktywnym podczas pracy w domu. Dzięki nowej linii HP Zbook G8, HP spełnia te oczekiwania” – powiedział Joakim Algstam, General Manager of premium and enthusiast notebook platforms, Client Computing Group w Intel. “Zaprojektowaliśmy mobilne procesory Intel Core 11. generacji z serii H oraz Intel Xeon W-11000, aby zapewnić wiodącą w branży wydajność klasy komputerów stacjonarnych w obudowie laptopa. Współpraca z HP nad innowacjami w mobilnych stacjach roboczych ZBook G8 jest ekscytująca.”

„Dla zaawansowanych użytkowników, spełnienie współczesnych wymagań w zakresie wydajności, mobilności i możliwości rozbudowy to coś, co nie podlega dyskusji” – powiedział Sandeep Gupte, senior director of Professional Visualization w NVIDIA. „Najnowsze laptopy z serii ZBook wyposażone w procesory graficzne NVIDIA RTX są zaprojektowane tak, by nadążać za zmieniającymi się potrzebami klientów.”


Zrównoważony rozwój dla lepszej przyszłości

Dzięki zaangażowaniu w ochronę środowiska, firma HP z dumą pomaga klientom w realizacji ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, oferując najbardziej ekologiczną ofertę komputerów PC. HP wykorzystuje w 100% odnawialną energię elektryczną do zasilania montażu końcowego 90% swoich komputerów i monitorów na całym świecie. Seria Z od HP stale dodaje nowe, zrównoważone produkty, które wykorzystują tworzywa sztuczne pochodzące z oceanów i materiały z recyklingu, a także wprowadza innowacje w każdym aspekcie – od opakowań, po efektywność energetyczną. Ponadto, produkty Z są zgodne z przepisami dotyczącymi substancji zastrzeżonych, a HP wybiera materiały, które spełniają wymogi GreenScreen® for Safer Chemicals.

ZBook Fury
HP ZBook Fury G8

HP ZBook G8: Moc i wydajność, które uwolnią kreatywny umysł

HP ZBook Studio, najdoskonalsza stacja mobilna w swojej klasie, umożliwia użytkownikom tworzenie w dowolnym miejscu, w sposób niespotykany do tej pory. Od klawiatury po ekran – każdy aspekt ZBook Studio został zaprojektowany tak, by uwolnić kreatywne umysły. Renderowanie lub wizualizacja w czasie rzeczywistym, współpraca zdalna, a nawet granie. Najnowszy ZBook Studio został zaprojektowany i skonstruowany od podstaw, aby sprostać wymaganiom najbardziej kreatywnych aplikacji oraz środowisk pracy, a także zapewnić optymalne wrażenia zarówno dziś, jak i w przyszłości.

 • Projektowanie z najwyższą precyzją. Wyświetlacze HP DreamColor z częstotliwością odświeżania 120 Hz dają pewność, że projekt będzie odpowiedni już za pierwszym razem, z miliardem kolorów na ekranie, 100% DCI-P3 i dokładnością kolorów z certyfikatem PANTONE.
 • Współpraca w każdym środowisku. Dzięki funkcji HP Sound Calibration, użytkownicy otrzymują wyraźny dźwięk i automatyczne blokowanie niepożądanych dźwięków, co sprawia, że biuro jest wszędzie tam, gdzie chcemy pracować.
 • Pełnia mocy; wydajność bez wyrzeczeń. Zaprojektowane od podstaw, z mocą umożliwiającą użytkownikom animowanie w kilka sekund i renderowanie w czasie rzeczywistym, za pomocą procesorów graficznych dla laptopów NVIDIA RTX™ A5000 lub GeForce RTX 3080 oraz procesorów 11. generacji Intel Core i9 vPro®.
ZBook Fury
HP ZBook Fury G8

HP ZBook Fury zapewnia wydajność typową dla komputerów stacjonarnych w niewiarygodnie smukłej obudowie. Zaawansowani użytkownicy mogą teraz z łatwością tworzyć, renderować, edytować i symulować lub wizualizować złożone projekty w podróży.

 • Zaprojektowany z myślą o lepszej mobilności. Lepsza wydajność i większa produktywność w podróży, dzięki funkcji HP Sound Calibration, lokalizacji urządzenia Tile oraz opcjonalnemu ekranowi HP Sure View Reflect.
 • Innowacyjna wizja. Spektakularne kolory i obraz podczas edycji wideo lub oglądania treści, dzięki certyfikatowi PANTONE® i częstotliwości odświeżania 120 Hz na wyświetlaczu DreamColor nowej generacji.
 • Trwałość i możliwość rozbudowy w przyszłości. Aluminiowa konstrukcja obudowy, wytrzymałość MIL-STD  oraz możliwości rozbudowy bez użycia narzędzi i szeroki wybór portów.
 • Nieskrępowana wydajność. Moc komputerów stacjonarnych przenosi się do urządzeń mobilnych, a najnowsze procesory Intel Core i9 i Xeon 11. generacji, do 128 GB pamięci systemowej 3200 MHz, grafika NVIDIA RTX A5000 oraz złącze Thunderbolt 4  zapewniają wydajność, która pozwala na efektywną pracę z wieloma aplikacjami.

HP ZBook Power to najbardziej przystępna cenowo mobilna stacja robocza HP, która daje klientom możliwość rozbudowy do profesjonalnej wydajności ZBooka z zabezpieczeniami, łatwością serwisowania i zarządzania na poziomie korporacyjnym. ZBook Power to najwyższej klasy konstrukcja, dostępna z komponentami klasy pro, w tym z grafiką certyfikowaną dla wiodących aplikacji.

 • Spokój ducha, gdziekolwiek jesteś. Potwierdzone licznymi certyfikatami ISV, pakietem HP Security Suite oraz funkcji lokalizacji urządzeń Tile.
 • Wytrzymały i stylowy. Dzięki aluminiowej obudowie i wytrzymałości MIL-STD.
 • Wydajność przy intensywnej pracy. Możliwość przyspieszenia wydajności, jest teraz w zasięgu ręki dla większej liczby twórców i zaawansowanych użytkowników dzięki procesorom Intel® 11. generacji, do 64 GB pamięci systemowej 3200 MHz, grafice NVIDIA RTX A2000 oraz PCIe G4.

Dostępność 

 • HP ZBook Studio G8 ma być dostępny w wybranych krajach w lipcu 2021. Ceny zostaną podane bliżej daty premiery.
 • HP ZBook Fury G8 ma być dostępny w wybranych krajach w lipcu 2021. Ceny zostaną podane bliżej daty premiery.
 • HP ZBook Power G8 ma być dostępny w wybranych krajach w czerwcu 2021. Ceny zostaną podane bliżej daty premiery.

źródło: HP

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: