JVC wprowadza linię QLED 4K z systemem Android TV do Polski

JVC wprowadza linię QLED 4K z systemem Android TV na Europę

Legendarna marka JVC o japońskich korzeniach, zapowiedziała od czerwca wprowadzenie na rynek europejski linii telewizorów JVC QLED 4K z systemem Android TV i niemalże 500 tysiącami aplikacji filmowych, gamingowych, sportowych i wielu innych.
To najbogatsza oferta Smart TV od JVC na rynku w połączeniu z docenianą na świecie technologią Quantum Dot. Obejmie ona zarówno nieduże modele o przekątnych 43 cale, jak również te większe o przekątnej 50, 55 i 65 cali.
JVC QLED 4K

JVC Smart TV inwestuje w Technologię Quantum Dot

JVC Smart TV 4K łączy w sobie bogactwo aplikacji Android TV 9.0 z wysoką jakością obrazu gwarantowaną przez technologię Quantum Dot. Tym samym telewizory JVC zapewnią niezrównane spektrum kolorów, szczegółowe odwzorowanie barw, doskonały kontrast oraz wysoką jasność.

W Polsce premiera rynkowa JVC QLED 4K zaplanowana została na III kwartał, kiedy Polacy zaczną wracać z wakacji, a sezon jesiennych premier filmowych znacznie przyspieszy. Wtedy też telewizory QLED od JVC doskonale odnajdą się na polskich salonach – zapowiedział Jacek Wojtasiński, dyrektor sprzedaży RTV w Vestel Polska.

JVC QLED TV

JVC QLED TV

Modele JVC Quantum Dot gwarantują ponad 95% pokrycia szerokiej palety barw wg profesjonalnego standardu DCI-P3, co daje imponująco wysoki wynik, zapewniając widzom jeszcze szersze spektrum kolorów i barw. Obraz zyskuje miliard kolorów i odcieni, a barwy stają się bogatsze, nasycone, ale zarazem precyzyjne i realistyczne.

Dolby Vision HDR wzmacnia efekt WOW

Spektakularny efekt wizualny wzmacnia technologia Dolby Vision HDR, która analizuje obraz klatka po klatce i optymalizuje obraz pod kątem jego szczegółowości, nadając większej głębi wszystkim scenom filmowym. Dzięki temu jasne sceny mogą być jeszcze jaśniejsze w celowo wybranych obszarach, a ciemne zyskują dodatkową głębię tam, gdzie zaplanował twórca – autor zdjęć. Tym samym obraz zyskuje więcej szczegółów zarówno w mrocznych jak i jasnych scenach filmowych.

Jasna i ciemna strona mocy JVC QLED TV

Dzięki połączeniu kilku technologii obrazu, JVC QLED TV są najlepszym rozwiązaniem zarówno do jasnych, nasłonecznionych salonów, jak i ciemniejszych pokoi.

Klienci, nie muszą zastanawiać się jak nasłonecznienie wpłynie na ich kino domowe. W JVC QLED czerń jest ciemniejsza, biel jaśniejsza, a barwy bogatsze i bardziej szczegółowe. Dodatkowo większy kontrast nadaje scenom bardziej dynamiczny efekt, dzięki czemu obraz z jeszcze większą mocą oddziałuje na widzów.

Test Woox R7060 – zdalny system nawadniania ogrodu

DTS Virtual X przenosi w środek akcji

W telewizorach JVC wbudowane głośniki w połączeniu z technologią DTS Virtual X zapewnią dynamiczny dźwięk o imponującej jakości, dający wrażenie dźwięku przestrzennego. Dzięki temu widz ma wrażenie jakby dźwięk otaczał go z każdej strony, a on sam znalazł się w centrum rozgrywanej akcji.

JVC Smart TV = Android TV

Dzięki systemowi operacyjnemu Android TV 9.0, telewizory JVC gwarantują ponad 500 tyś. aplikacji smart z szybkim dostępem do rozrywki, filmów, programów z największych światowych platform streamingowych, jak Disney+, HBO, Netflix, Prime Video, Twitch i wiele innych. Użytkownicy mogą także przesyłać zdjęcia, filmy i muzykę z inteligentnych urządzeń na duży ekran TV, dzięki wbudowanej funkcji Chromecast™.

Co więcej, aby usprawnić wyszukiwanie treści, karta Discover w Android TV analizuje i dostarcza spersonalizowanych, dostosowanych do potrzeb rekomendacji kontentu w oparciu o wcześniej wybierane przez użytkownika filmy i programy.

JVC_ANDROID_TV.png

Linia bezramkowych JVC QLED TV jest wyposażona w Asystenta Google, co umożliwia sterowanie za pomocą głosu. Poprzez dedykowany na pilocie przycisk Asystenta Google, można poprosić telewizor o wyszukanie programów, zarekomendowanie filmów na wieczór, jak również sterować wybranymi funkcjami TV np. przyciemnianiem światła w pokoju (jeśli tylko do systemu podłączone zostaną odpowiednie urządzenia smart).

Test OPPO A54 5G – 5G w średniej półce cenowej

Nowe modele JVC QLED TV dostępne będą m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Polsce, Rumunii, Czechach; a od września, nowa linia zostanie rozszerzona o TV z przekątną 70 cali.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: