Optoma – mistrzowskie emocje w wielkim formacie

Optoma – mistrzowskie emocje w wielkim formacie

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zbliżają się wielkimi krokami, a fani futbolu czekają na to wydarzenie dłużej niż zazwyczaj. Będzie to jednak impreza sportowa inna niż wszystkie. Mecze, w odróżnieniu do poprzednich edycji, nie będą rozgrywane na terenie jednego lub dwóch państw, ale w aż w 11 miastach z 11 krajów.

Recenzja Optoma HZ40 – projekcja nawet przy zapalonym świetle

Nie ma co ukrywać, że ogromy wpływ na przebieg tego piłkarskiego święta ma sytuacja pandemiczna na świecie. Większość kibiców musi pozostać w domach i śledzić przebieg meczu we własnych czterech kątach. Optoma, producent wysokiej klasy projektorów, znając potrzeby zagorzałych kibiców przedstawia sprzęt, który pomoże wynieść piłkarskie emocje na wyższy poziom.

Rozrywka na dużym ekranie dla fanów sportu
W ofercie producenta można znaleźć sprzęt do wyświetlania obrazu na każdą kieszeń. Od projektorów budżetowych po urządzenia laserowe, których obraz dorównuje, a w niektórych przypadkach nawet przewyższa jakość obrazu znaną z sal kinowych. Jeśli szukamy opcji w przystępnej cenie i jednocześnie z dobrymi parametrami, to idealną propozycją będzie Optoma HD146X. Jest to wygodny i łatwy w konfiguracji projektor wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD 1080p i o jasności lampy 3 600 lumenów.
Wykorzystuje on funkcję Amazing Colour i spełnia normę Rec.709 co przekłada się na rzeczywiste odwzorowanie kolorów. Dzięki temu obraz jest maksymalnie przejrzysty. Co istotne, posiada on specjalny tryb sportowy, gwarantujący świetną dynamikę obrazu. Sprawdzi się on doskonale nie tylko podczas oglądania meczów, ale również innych programów transmitujących wartką akcję w czasie rzeczywistym. Urządzenie waży tylko 2,8 kg więc bez problemu można go zabrać na spotkanie ze znajomymi i podłączyć poprzez złącze HDMI.
Optoma UHD35
Optoma UHD35
Sportowe rozgrywki w 4K
Jednak jeśli poszukujemy urządzenia zdolnego do wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K, a przypomnijmy, mecze Mistrzostw Europy również będą transmitowane w tym formacie, to ciekawą propozycją może być projektor Optoma UHD35. To urządzenie nowej generacji, zapewniające obraz o przekątnej nawet 300 cali, spełniające wyśrubowane standardy oraz gwarantujące niesamowity kontrast. Jeśli tylko pogoda dopisze, to wysokiej klasy lampa o żywotności 15 000 godzin umożliwi zorganizowanie wspólnego śledzenia meczy reprezentacji i innych kadr ze znajomymi na zewnątrz.
Optoma UHD35 oferuje oszałamiające wrażenia wizualne podczas oglądania, nawet przy włączonym świetle lub za dnia na świeżym powietrzu, w ramach kina plenerowego. Projektor, podobnie jak inne modele projektorów Optoma, daje możliwość ustawianie geometrii każdego rogu obrazu w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Funkcja ta pozwoli stworzyć perfekcyjny prostokątny obraz i jest bardzo przydatna w przypadku konieczności wyświetlania obrazu na nierównej ścianie lub w miejscu, w którym zamontowanie projektora stwarza problemy i musi być zrealizowane pod kątem.
Optoma CinemaX P2
Optoma CinemaX P2
Sprzęt dla wymagających
Poszukiwacze bezkompromisowej jakości mogą zastanowić się nad wyborem Optoma CinemaX P2. To wielofunkcyjny, zaawansowany projektor laserowy o ultrakrótkim rzucie, który został stworzony z myślą o rozrywce na najwyższym poziomie. Wystarczy umieścić go kilkanaście centymetrów od ściany lub ekranu projekcyjnego, aby cieszyć się obrazem o przekątnej 120 cali. Oferuje on kinową jakość w rozdzielczości 4K UHD i stylowy, kompaktowy design.
Urządzenie posiada wbudowany soundbar i najnowsze funkcje smart home, w tym sterowanie głosem, współdziałanie z IFTTT, a także odtwarzacz multimedialny kompatybilny z 4K HDR10. Zapewnia on zapierające dech w piersiach obrazy i niesamowity dźwięk. Projektor powstał, aby w domowym zaciszu odtworzyć wrażenie oglądania filmów na wielkim ekranie lub żeby poczuć się jak na trybunie stadionu.
Model CinemaX P2 dostarcza kinowych emocji nie tylko ze względu na wielkość obrazu, ale także dzięki szerokiej gamie kolorów oraz ich dokładnemu odwzorowaniu. Projektor ten jest idealnym rozwiązaniem do domowej rozrywki – kina domowego, śledzenia transmisji sportowych, gier, oglądania zdjęć, ale także nauki i pracy zdalnej.
Więcej informacji na temat projektorów Optoma HD146XOptoma UHD35 oraz Optoma CinemaX P2 na oficjalnej stronie producenta.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: