SMART TV nie dla 20 mln Polaków

SMART TV nie dla 20 mln Polaków

Ponad 54% Polaków powyżej 17 roku życia, w dalszym ciągu nie korzysta ze SMART TV, wynika z  najnowszych badań. Pomimo faktu, że inteligentna TV rozwija się średnio-rocznym tempie 20% w ciągu ostatnich 5 lat, to w dalszym ciągu jest relatywnie mało rozpowszechniona. Jak statystyczny Kowalski niewielkim kosztem i bez wymiany telewizora, może korzystać z dobrodziejstw inteligentnej TV?

GONET.TV BOX

O zaletach inteligentnej TV nie trzeba nikogo przekonywać, m.in. dlatego SMART TV cieszy się coraz rosnącą popularnością w naszym kraju. W 2016 roku dostęp do inteligentnych odbiorników TV deklarowało zaledwie 5 milionów rodaków. Obecnie z korzysta z nich 10,5 milionów dorosłych Polaków, wynika z ostatnich badań Wavemaker. Większe zainteresowanie inteligentną TV jest pokłosiem m.in. postępu technologicznego i upowszechnieniem się internetu oraz możliwości, które oferuje. Inteligentne odbiornika TV mają zdecydowaną przewagę jako multimedialne, domowe centrum rozrywki, zwłaszcza jako ekran do oglądania filmów, seriali czy programów telewizyjnych, zatem tzw. długich form.

IPLA – na smartfonie, tablecie, komputerze i Smart TV

Wzrost zainteresowania inteligentną TV wśród Polaków odbywa się przede wszystkim kosztem komputerów stacjonarnych, smartfonów i tabletów wynika z badań. Laptop, który był najpopularniejszym urządzeniem do oglądania tzw. długich treści, w ciągu roku zmniejszył udział w rynku z 66% do 60%. Smart TV, będąc dotychczas na pozycji wicelidera, jako jedyny zyskał i zwiększył swój udział z 43% do 46%. Smartfon będący na trzecim miejscu stracił 3% i aktualnie ma udział w rynku na poziomie 42%. Najwięcej w ciągu roku straciły komputery stacjonarne, odnotowując spadek z 29% do 23% oraz tablety, tracąc 9%, co przełożyło się na 14% udział w rynku, wynika z badania VideoTrack.

SMART TV powszechna czy jednak nie?

Co prawda, w Polsce co minutę sprzedaje się 4 odbiorniki telewizyjne, jednak większość z nowych telewizorów to najtańsze modele, których cena nie przekracza 1,5 tysiąca złotych. A zatem bez funkcji Smart TV. Zatem, nie ma co się spodziewać szybkiego upowszechnienia inteligentnej TV dzięki zakupom nowych telewizorów.

– Pomimo faktu, że SMART TV zyskuje popularność w Polsce, to w dalszym ciągu ponad 54% Polaków powyżej 17 roku życia nie korzysta z inteligentnej TV, wynika z naszych najnowszych badań – mówi Marek Slonina, Country Manager z firmy GONET.TV. – Biorąc pod uwagę, fakt że w Polsce zaledwie 18%, tj. niespełna 7 milionów osób to dzieci i młodzież, zatem z inteligentnej TV nie korzysta blisko 21 milinów dorosłych Polaków. – dodaje Marek Slonina z GONET.TV.

I właśnie to tej grupy skierowana jest oferta nowego i przystępnego cenowo dekodera GONET.TV BOX. Dzięki któremu tradycyjny telewizor, tj. bez funkcji SMART TV, zamienia się w inteligentny ekran oferujący tysiące nowych możliwości.

Dlaczego warto?

Dekoder GONET.TV posiadający system operacyjny Android 9.1, który w połączeniu z usługą GONET oferuje wszystkie możliwości telewizji internetowej, takie jak oglądanie ponad 100 stacji, z których większość jest w jakości HD, nagrywanie, ponowne odtwarzanie lub przewijanie, czy instalację aplikacji ze sklepu Google Play. Dekoderem można wygodnie sterować za pomocą pilota, który jest częścią zestawu. Do urządzenia można również podłączyć klawiaturę oraz mysz, by zapewnić sobie pełen komfort nawigowania i wygodę.

Recenzja Play Now TV Box – dostęp do swojej telewizji i aplikacji nawet na wakacjach

Dzięki wejściom dla kabli AV i HDMI z dekodera można korzystać na wszystkich rodzajach telewizorów, łącznie ze starszymi modelami. Instalacja urządzenia jest bardzo łatwa i intuicyjna. Co ważne, GONET jako jedyna platforma na polskim rynku, wykorzystuje do transmisji kanałów HD kodek H.265. Dzięki czemu, do oglądania kanałów w wysokie rozdzielczości wymagane jest posiadanie minimalnej transmisji danych. Do oglądania wystarczy połączenie internetowe o prędkości jedynie 3 Mb/s. To wszystko powoduje, że dzięki platformie GONET.TV i jej dekoderowi, SMART TV ma dużą szansę spopularyzować się w naszym kraju.

źródlo: GONET.TV

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: