500 zł na zakupy do Żabki? – żal nie wziąć udziału

500 zł na zakupy do Żabki? Cyberrescue ostrzega!

500 zł na zakupy do Żabki

Kto nie chciałby wygrać pieniędzy na zakupy do Żabki czy innego sklepu? W sieci pojawia się dużo konkursów, obiecujących bony podarunkowe. Ostrzegamy! To oszustwo!

Informacje o konkursie zazwyczaj przesyłane są za pomocą komunikatorów takich jak: Messenger czy Whatsapp. Odbiorca otrzymuje link, prowadzący do losowania szczęśliwego numerka, pod którym kryje się nagroda w postaci bonu. Aby odebrać wygraną, należy wypełnić formularz danymi: adres zamieszkania, numer telefonu czy data urodzenia. Oszuści w ten sposób wyłudzają dane, by w przyszłości wykorzystać je do celów marketingowych.

500 zł na zakupy do Żabki

Żal nie wziąć udziału!

Wiadomość z konkursem otrzymał również Tomek, który często dokonuje zakupów w tym sklepie, zwłaszcza w weekendy.

Po sprawdzeniu numeru, okazało się, że wygrałem 1000 zł! – tłumaczy mężczyzna. Tomek wypełnił formularz, jednak przed potwierdzeniem wysłania, odezwał się do CyberRescue. Specjaliści od razu zaznaczyli, że to oszustwo, polegające na wyłudzeniu danych.

Test realme 8 5G – smartfon 5G przyjazny dla portfela

Fałszywy konkurs? Skąd mam to wiedzieć?

Wiadomość z tego typu konkursem najlepiej jest od razu usuwać ze skrzynki po otrzymaniu. Jeśli tylko kliknęliśmy w link, ale po wejściu na stronę zorientowaliśmy się, że coś jest nie tak i wyszliśmy nadal jesteś bezpieczny – tłumaczy Piotr Derlecki z CyberRescue.

Test OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro – plusy i minusy

Jeśli podaliśmy swoje dane, warto jak najszybciej wysłać do organizatora e-mail z żądaniem zaprzestania przetwarzania oraz usunięcia swoich danych osobowych.

źródło: CyberRescue

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: