MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless – mysz wagi piórkowej

MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless – bezprzewodowa mysz wagi piórkowej – z myślą o gamingu, tym amatorskim oraz profesjonalnym.

MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless

Urządzenia bezprzewodowe zyskują coraz większą popularność, zwłaszcza wśród graczy FPS, którzy poszukują rozwiązań zapewniających całkowitą swobodę ruchów. MSI, lider w dziedzinie sprzętu dla graczy, ma zaszczyt zaprezentować CLUTCH GM41 Lightweight Wireless. Jest to pierwsza bezprzewodowa mysz MSI skonstruowana z wyjątkowo lekkich materiałów. Urządzenie powstało z myślą o gamingu, tym amatorskim oraz profesjonalnym.

Test MSI Prestige 14 A10SC – ultrabook i mobilna stacja robocza

CLUTCH GM41 Lightweight pierwotnie zadebiutowała na rynku w lutym tego roku jako urządzenie przewodowe. Nowo zaprezentowana wersja Wireless posiada ten sam symetryczny design, została również wykonana z bardzo lekkich materiałów dzięki czemu waży zaledwie 74g. Podana waga uwzględnia wbudowaną baterię. Ślizgacze PTFE gwarantują gładki ślizg po powierzchniach, a gumowe uchwyty boczne pomagają pewnie trzymać myszkę w dłoni. Najnowsza technologia bezprzewodowa 2.4G redukuje opóźnienia w transmisji do zaledwie 1ms, dzięki czemu mysz reaguje prawie 10 razy szybciej niż typowe myszy bezprzewodowe dostępne na rynku.

MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless
MSI CLUTCH GM41 Lightweight Wireless

Bateria pozwala nawet na 80 godzin gry. Pełne naładowanie od 0% do 100% trwa 90 minut, ale gracze, którzy muszą szybko wrócić do akcji już po 10 minutach ładowania mogą cieszyć się z kolejnych 9 godzin pracy na baterii. Alternatywnie, istnieje również możliwość kontynuowania gry poprzez bezpośrednie podłączenie do myszki kabla USB znajdującego się w zestawie. Podane czasy pracy baterii mogą się różnić w zależności od sposobu użytkowania i warunków otoczenia.

Test MSI PRO 22XT 10M – komputer All-In-One, czy to ma sens?

Sercem CLUTCH GM41 Lightweight Wireless jest sensor Pixart PAW-3370 o czułości 20 000 DPI i śledzeniu ruchu na poziomie 400 IPS. Przełącznik DPI znajduje się pod spodem myszy. Dzięki temu udało się dodatkowo ograniczyć jej wagę, gdyż umieszczenie przełącznika DPI w górnej części myszy wymagałoby wykorzystania dodatkowych obwodów i materiałów. Pod lewym i prawym przyciskiem znajdują się trwałe przełączniki Omron, których żywotność szacuje się na ponad 60 milionów kliknięć. Gracze za pomocą oprogramowania MSI Dragon Center w łatwy sposób mogą dostosować myszkę do własnych potrzeb zmieniając jej najważniejsze parametry oraz kolory podświetlenia RGB.

W zestawie z myszą znajduje się stacja dokująca do ładowania, odbiornik USB oraz dodatkowy przewód FriXionFree. Mysz od spodu posiada specjalne zagłębienie, poprzez które można podłączyć kabel USB, a w razie potrzeby, np. podczas podróży, służy za schowek na odbiornik sygnału.

Kluczowe cechy:

  • Sensor Pixart PAW-3370
  • Nawet do 20 000 DPI / przyśpieszenie 50G / 400 IPS
  • Przełączniki Omron o żywotności 60 milionów kliknięć
  • Waga całkowita – 74g
  • Nawet 80h pracy na baterii
  • Symetryczna konstrukcja dla praworęcznych
  • Oprogramowanie MSI Dragon Center umożliwia dostosowanie myszki do indywidualnych potrzeb, w tym zmianę efektów podświetlenia RGB
  • W zestawie stacja dokująca do ładowania, odbiornik 2.4G i przewód FriXionFree

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: