Facebook świętuje Miesiąc Dumy 2021

Facebook obchodzi Miesiąc Dumy 2021, wzmacniając głos społeczności LGBTQ+ na swoich platformach.

Miesiąc Dumy 2021

W tym czasie w Polsce wspólne z Kampanią Przeciw Homofobii prowadzi akcję społeczną Na wyciągnięcie ręki, a na Facebooku i Instagramie dostępne są tęczowe awatary, tła z motywami LGBTQ+, naklejki i dedykowanie hasztagi.

OPPO X 2021 – koncept rozwijanego smartfonu w naszych rękach

Działania na rzecz zdrowia psychicznego osób LGBTQ+
Chcąc wesprzeć osoby LGBTQ+ na całym świecie, Facebook współpracuje z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i ekspertami w temacie zdrowia psychicznego.
W Polsce Facebook połączył swoje siły z Kampanią Przeciw Homofobii, we wspólnej akcji społecznej Na wyciągnięcie ręki, która ma na celu udzielenie wsparcia młodym osobom LGBT+ i wskazanie, gdzie mogą szukać pomocy – tej specjalistycznej, którą niosą organizacje społeczne, jak i tej, którą mogą dać im rówieśnicy w grupach na Facebooku.

W Niemczech, we współpracy z Pride Berlin, uruchomiony zostanie chatbot na Messengerze z informacjami o społecznościach na Facebooku i inspirujących twórcach, a także kontaktami do organizacji pozarządowych, oferujących wsparcie psychologiczne.

Przez cały czerwiec będzie można znaleźć informacje publikowane przez lokalne organizacje publiczne i pozarządowe na temat wsparcia społeczności LGBTQ+ w formacie Instagram Guides.

Test Motorola Moto G9 Play – pod każdym względem spełnia oczekiwania

Nowe funkcje o tematyce Pride
Od początku czerwca na platformie Facebooka dostępne są także awatary i tła z motywami LGBTQ+ oraz naklejki do używania zarówno w postach, jak i w relacjach.

W wyniku współpracy z niebinarną berlińską artystką Jasminą El Bouamraoui (EL BOUM) powstało tegoroczne logo Pride dla aplikacji Facebooka. We współpracy z trzema międzynarodowymi ilustratorami LGBTQ+, Instagram wprowadził nowe naklejki Pride, które odzwierciedlają różnorodność społeczności LGBTQ+, między innymi nonkonformistyczne, aseksualne, transpłciowe i niebinarne.

Na Instagram wróciły także tęczowe hasztagi Miesiąca Dumy. Przez cały czerwiec w aktualnościach i relacjach można będzie zobaczyć tęczowy gradient przy hasztagach związanych z Pride. Gdy jeden z nich znajdzie się w opublikowanej relacji, jej obramowanie zmieni kolor na tęczowy, a zdjęcie lub film będzie dostępne przez 24 godziny.

Więcej na temat działań Facebooka na rzecz społeczności LGBTQ+ na świecie można dowiedzieć się tutaj.

źródło: Facebook

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: