Tanie telefony z 5G – porównanie

Już po samej tabelce możemy zauważyć, że obsługa sieci 5G pociąga za sobą również pewne kompromisy. Są już przecież modele, które w tej półce cenowej oferują chociażby ekrany AMOLED, głośniki stereo,  szybsze ładowanie  czy lepsze aparaty (szeroki kąt, macro 5 Mpx ). Czy te kompromisy są tego warte? O tym nie tym razem. Na razie skupmy się na tanich modelach z obsługą sieci 5G. Aktualnie mamy 2 procesory, które zostały przygotowane z myślą o tej półce cenowej. Jest to Qualcomm Snapdragon 480 5G oraz  MediaTek Dimensity 700 5G. Zatem przejdźmy od razu do tego jak wypadają pod kątem wydajności.

Zacznijmy od benchmarków:

Realme 8 5G Redmi Note 10 5G Motorola Moto g50 Oppo A54
PC Mark 10519 8239 7690 7133
AnTuTu 365 tys. 300 tys. (wersja lite, nie dało się uruchomić pełnego testu) 283 tys. 287 tys.

Wszystko to potwierdza się również w codziennym użytkowaniu. Smartfony działają całkiem płynnie jak na tą półkę cenową. Czasami jednak zdarzały się zwolnienia animacji. Szczególnie przy odpaleniu zbyt dużej ilości pamięciożernych aplikacji w modelach z 4GB RAM-u zaczynały się drobne przycinki.

Nie trudno też zauważyć, że realme 8 5G i Redmi Note 10 5G wysuwają się tutaj na prowadzenie. Dlatego też przyjrzyjmy się im nieco bliżej. W obu modelach producenci oferują bardzo zbliżoną specyfikację. Ale jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: