Tanie telefony z 5G – porównanie

O wyglądzie nie będziemy tutaj dyskutować, bo jak wiadomo to kwestia gustu, który z nich bardziej się podoba. To na co warto zwrócić uwagę, to na wygląd wysepki z aparatami, ułożenia aparatu do selfie czy samej czytelności ekranu. Smartfony realme 8 5G i Redmi Note 10 5G mają ekran 6.5″ z odświeżaniem 90 Hz. W realme możemy wybrać pomiędzy 60 Hz i 90 Hz. W Xiaomi aktualnie też, ale po aktualizacji ma pojawić się automatyczna zmiana dzięki zastosowanej technologii AdaptiveSync: 30Hz/50Hz/60Hz/90Hz.

Przy codziennym użytkowaniu oba ekrany są bardzo czytelne i dobrze się na nich pracuje do momentu, gdy wyjdziemy na słońce. Redmi Note 10 5G niestety ma bardzo ciemny ekran i jego czytelność znacznie spada. Realme radzi sobie tutaj nieco lepiej.

Na obudowie obu modeli znajdziemy podobne porty: USB C i mini Jack 3,5 mm oraz klawisze głośności i czytnik linii papilarnych w przycisku ON/OFF. W Redmi Note 10 5G dodatkowo umieszczono port podczerwieni. To co może mieć znaczenie przy użytkowaniu, to umieszczenie wyjścia słuchawkowego. W realme jest na dolnej krawędzi, a w Xiaomi na górnej. To kwestia indywidualna już co kto lubi 😊. A i oczywiście kwestia głośników. W obu modelach są to głośniki mono i osobiście twierdzę, że grają bardzo podobnie i jak na tą półkę cenową, to jak najbardziej ok.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: