Tanie telefony z 5G – porównanie

Realme 8 5G w grach:

Redmi Note 10 5G w grach:

Spójrzmy jeszcze raz na kwestię wnętrza. W realme 8 5G i Redmi Note 10 5G mamy procesor MediaTek Dimensity 700 5G z grafiką Mali-G57 MC2 950 MHz. Różnica jest jednak w pamięci. Realme oferuje 2 warianty 4GB / 64GB i 6GB / 128GB, a Xiaomi: 4GB / 64GB, 4GB / 128GB. Niewielka różnica w droższym wariancie w ilości pamięci RAM, ale to ona może mieć wpływ na długoterminowe użytkowanie tych smartfonów.

Do tego optymalizacja samego systemu i od razu widać różnicę w benchmarkach. W codziennym użytkowaniu również. Szczególnie przy załadowaniu smartfonów dużą ilością pamięciożernych aplikacji. W Redmiku znacznie szybciej udało mi się zapchać pamięć, co spowodowało, że momentami delikatnie zwalniał czy tracił płynność w animacjach. Po zamknięciu niepotrzebnych aplikacji wszystko wracało do normy.

Informacyjnie dodam jeszcze, że dla obu modeli zadziałało mi 5G w sieci Orange. Czyli jest nie tylko na papierze, ale również fizycznie smartfony ją obsługują. Dodam jeszcze, że sieć 5G działa na obu kartach SIM. Jedyny mankament jest taki, że w realme mamy 3 oddzielne sloty na karty SIM i kartę pamięci, a w Redmiku jest rozwiązanie hybrydowe, czyli 1 SIM + 2 SIM na wymianę z kartą pamięci. To może mieć duże znaczenie, gdy zechcemy korzystać z wszystkich 3 kart.

Dodam jeszcze, że realme 8 5G działa na systemie Android 11 z nakładką realme UI 2.0, a Xiaomi Redmi Note 10 5G na systemie Android 11 z nakładką MIUI 12.0.6. Który system lepszy? To już kwestia indywidualna każdego użytkownika. Ja odnajduję się bez problemu w obu 😊

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: