LUMIX GH5M2 – 10 bitowe nagrywanie wideo 4K 60p 4:2:0

Panasonic LUMIX GH5M2 – nowy, wszechstronny hybrydowy aparat bezlusterkowy z 10 bitowym nagrywaniem wideo 4K 60p 4:2:0 oraz bezprzewodowym przesyłaniem strumieniowym

LUMIX GH5M2
LUMIX GH5M2

Firma Panasonic z dumą przedstawia nowy aparat bezlusterkowy LUMIX GH5M2, który spełni oczekiwania wszystkich twórców:

 • Starszy brat wydajnego GH5 – LUMIX GH5M2 osiąga C4K / 4K 60p 4: 2: 0 10-bitowe nagrywanie wideo i może jednocześnie przesyłać 4K 4: 2: 2 10-bit przez HDMI.
 • Zainstalowana fabrycznie funkcja V-Log L, która umożliwi łatwe dopasowanie tonacji kolorów do materiałów nagranych przy pomocy V-Log S1H / S1 i V-Log L GH5/GH5S.
 • 20,3-megapikselowy przetwornik Digital Live MOS z powłoką AR (antyrefleksyjną) rejestruje wszelkie szczegóły i umożliwia doskonałe działanie obiektywu. Procesor obrazu został również udoskonalony, aby pozwolić urządzeniu na korzystanie z najnowszego, szybkiego i wydajnego silnika Venus.
 • LUMIX GH5M2 oferuje szybki i precyzyjny autofokus, dzięki zaawansowanej technologii Deep Learning, która wykrywa określone przedmioty – zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Podczas fotografowania ludzi, oprócz rozpoznawania oczu, twarzy i ciała, aparat rozpoznaje również głowę wykorzystując technologię wykrywania w czasie rzeczywistym, co pozwala na dokładne ustawienie ostrości.
 • Aby uzyskać stabilne wykonywanie zdjęć podczas trzymania aparatu w dłoniach, aparat LUMIX GH5M2 został wyposażony w stabilizator obrazu – Body I.S. Teraz będzie możliwe użycie dłuższego o 6,5 stopnia czasu otwarcia migawki. Dzięki zastosowaniu najnowszego algorytmu opracowanego dla S1H nagrywanie wideo jest płynne i stabilne, nawet gdy aparat jest w ruchu.
 • 3,0 calowy, odchylany ekran LCD o proporcjach 3:2 i wysokiej rozdzielczości 1840K pozwala na sterowanie dotykowe. W porównaniu z GH5, wyświetlacz jest teraz jaśniejszy oraz charakteryzuje się doskonałą reprodukcją kolorów.
 • LUMIX GH5M2 umożliwi zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe, przy pomocy aplikacji LUMIX Sync. Nadchodząca aktualizacja oprogramowania doda możliwość przesyłania strumieniowego IP RTP/RTSP, które pozwoli na przesyłanie stabilnego obrazu oraz dźwięku.
 • Stworzony do intensywnego użytkowania w terenie – GH5M2 jest wykonany ze stopu magnezu i jest odporny na zachlapanie, pył oraz mróz do nawet -10 stopni Celsjusza.
 • LUMIX GH5M2 jest także wyposażony w Bluetooth 4.2 oraz Wi-Fi 5GHz (IEEE802.11.ac)  i 2,4GHz (IEEE802.11b/g/n).
 • Większość akcesoriów dostępnych razem z aparatem GH5 – adapter mikrofony XLR, pilot z migawką oraz uchwyt baterii, mogą być używane z GH5M2.

 

LUMIX GH5M2 posiada także następujące funkcje:

 

 1. Wideo wysokiej jakości do użytku bez wcześniejszej edycji lub zaawansowanego przetwarzania.

 Test Canon EOS M50 – świetny bezlusterkowiec dla początkujących

Seria LUMIX GH zapewnia wyjątkową jakość wideo dla profesjonalnego nagrywania. LUMIX GH5M2 umożliwia nieograniczone nagrywanie wideo w różnych ustawieniach. Nawet w rozdzielczości 4K/ 60p cały obszar czujnika GH5M2 jest w ciągłym użyciu, co pozwala użytkownikowi nagrywanie wideo bez cropa.

Aby zapewnić wysoki zakres dynamiczny i szerokie spektrum kolorów, GH5M2 posiada fabrycznie zainstalowany V-Log L, który renderuje bardzo płaski obraz, zachowując przy tym wszystkie informacje o kolorach. Zainteresowani użytkownicy mogą za darmo pobrać 35 kompatybilnych LUT dla kamer VariCam. Inne praktyczne narzędzia, takie jak WaveForm Monitor I V-Log View Assist, również będą częścią podstawowego wyposażenia aparatu.

Podobnie jak flagowy aparat do nagrywania wideo S1H z serii S, model GH5M2 oferuje dwa ustawienia wyjściowe dla gamma Cinelike w menu Photo Style. Tryby te oferują imponujący obraz, dzięki ciepłym odcieniom kolorów oraz idealnej grze cieni oraz światła, bez gradacji kolorów na materiałach V-Log. Ustawienie Cinelike D2 nadaje priorytet zakresowi dynamiki, a Cinelike V2 priorytetowo traktuje kontrast. Dodano także L.Monochrome S i L.Classic Neo. Wszystkie te ustawienia będą także dostępne w trybie anamorficznym.

W trybie nagrywania VFR (Variable Frame Rate) dostępne są takie ustawienia jak C4K / 4K 60fps, Anamorficzne 50fps i FHD 180fps. AF można ustawić przed rozpoczęciem nagrywania VFR. 

Tanie telefony z 5G – porównanie

 1. Optymalne osiągi we wszystkich warunkach 

Matryca Digital Live MOS o rozdzielczości 20,3 megapiksela szczegółowo rejestruje obraz dostarczony przez obiektyw i minimalizuje wszelkie odblaski oraz artefakty.

Szybki i precyzyjny AF wykrywa twarz oraz oczy 2 razy szybciej względem GH5. Aparat będzie teraz śledził obiekty z łatwością oraz wykryje je nawet wtedy, gdy będą się znajdowały dwukrotnie dalej. Ulepszenie technologii DFD i AFC pozwolą użytkownikom na precyzyjne śledzenie z wyraźną ostrością po zwolnieniu migawki.

Zaawansowany ekran dotykowy LCD, pozwoli na korzystanie z funkcji Frame Maker. Posłuży ona do sprawdzania kompozycji podczas nagrywania w różnych proporcjach, takich jak 16:9, 4:3, 1:1, 4:5, 5:4, 9:16.

Test Poly Sync 20 – zestaw głośnomówiący do audiokonferencji

 1. Przewodowe oraz bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe*1

Aby przesyłać obraz strumieniowo wystarczy minimalne wyposażenie – smartfon z aplikacją LUMIX Sync i GH5M2. Zgodnie z protokołem RTMPS używającym kodeka H264, obsługiwana jest maksymalna rozdzielczość oraz liczna klatek na sekundę FHD / 60p przy 16Mb/s*2. W przypadku przewodowego przesyłania strumieniowego możliwe jest bezpłatne pobranie aplikacji kamery internetowej LUMIX.

Test MaxCom Fit FW32 Neon – kobiecy, elegancki i do tego funkcjonalny

 1. Niezawodny sprzęt dla profesjonalistów

Wszystkie złącza i przyciski w aparacie LUMIX GH5M2 są uszczelnione, co pozwala na bezpieczne użytkowanie na zewnątrz. Migawka zachowa swoją trwałość na około 200 000 cykli. Aparat posiada także wytrzymałą baterię o pojemności 2200 mAh, zgodną z USB PD i może być ładowana przez AC lub USB. GH5M2 jest wyposażony także w podwójne gniazdo kart pamięci SD, zgodne z szybkimi kartami UHS-II klasy V90.

Test Xiaomi Redmi Note 10 5G – sieć 5G dla każdego

 1. Funkcje łączności oraz akcesoria odziedziczone po GH5
 •  Bluetooth 4.2 oraz Wi-Fi 5GHz (IEEE802.11ac) / 2.4GHz (IEEE802.11b/g/n)

Dla elastycznych wrażeń oraz możliwości natychmiastowego udostępniania zdjęć LUMIX GH5M2 posiada Bluetooth oraz Wi-Fi®. Dzięki aplikacji Lumix Sync, istnieje możliwość podłączenia telefonu do aparatu oraz zdalnego przeglądania i udostępniania zdjęć oraz filmów.

Dwuzakresowe Wi-Fi zapewnia bezpieczne i stabilne połączenie z urządzeniem korzystającym z pasma 2,4 GhZ lub 5 GhZ. Dzięki temu, urządzenie zapewni połączenie ze smartfonem, routerem i innymi urządzeniami sieciowymi.

 • Adapter mikrofon XLR DMW-XLR1 (kompatybilny z GH5)

Jest to adapter do nagrywania dźwięku w wysokiej rozdzielczości 96 kHz /24 bit, który jest idealny do nagrywania z synchronizacją ruchu warg. Dedykowane przełączniki zapewnią szybki dostęp do elementów sterujących. MIC, Line i Condenser / Phantom Power można przełączać.

 • Zdalne sterowanie migawką (kompatybilny z GH5)

Zdalne sterowanie migawką DMW-RS2 minimalizuje niepożądane ruchy i ułatwia robienie serii zdjęć przez długi czas.

 • Uchwyt baterii DMW-BGGH5 (kompatybilny z GH5)

LUMIX GH5M2 obsługuje dwie baterie, jedną w aparacie, a drugą w uchwycie do baterii DMW-BGGH5. To rozwiązanie wydłuża działanie aparatu i sprawia, że jego użytkowanie jest wygodniejsze, nawet podczas fotografowania pod kątem. Samym aparatem można łatwo sterować za pomocą joysticka, a jego konstrukcja jest odporna na kurz oraz zachlapanie.

 • Statyw DMW-SHGR1 (kompatybilny z GH5)

Statyw DMW-SHGR1 ułatwia trzymanie aparatu podczas korzystania z aparatu w ruchu. Sprawdza się także jako kompaktowy statyw w podróży. Po podłączeniu przez USB statyw umożliwia rozpoczęcie i zatrzymanie nagrywania, zwolnienie migawki, a także włączenie trybu uśpienia.

 • Aplikacja LUMIX Tether (kompatybilny z GH5)

Dzięki aplikacji LUMIX Tether, użytkownik może sterować aparatem przez komputer, po podłączeniu go przez USB. Aplikacja obsługuje także zdjęcia 6K i 4K oraz pozwala na wybranie miejsca zapisu nagrywanych treści.

*6K PHOTO to funkcja szybkiego robienia zdjęć, która wycina nieruchomy obraz z materiału wideo 4:3 lub 3:2 o rozdzielczości ok. 18 megapikseli (efektywna liczba pikseli to ok. 6000×3000), która zarządza obraz 6K.

 1. Nadchodzące aktualizacje oprogramowania
 • Aktualizacja oprogramowania dla GH5M2

LUMIX GH5M2 będzie się dalej rozwijał razem z zaplanowaną na koniec 2021 roku aktualizacją oprogramowania:

 • Funkcja Live View Composite
 • Tethering przez USB (połączony ze smartfonem przez 4G, 5G).
 • Stabilniejsze połączenie ze smartfonem
 • Przewodowe przesyłanie strumieniowe IP RTP / RTSP

 Test Bose SoundLink Micro – wodoodporna muzyka

Aktualizacja oprogramowania dla obiektywów LUMIX G / LEICA DG

 Nadchodząca aktualizacja oprogramowania dla obiektywów LUMIX G / LEICA DG umożliwi użytkownikom wybór nieliniowego lub liniowego ustawienia ostrości, co sprawi, że ich używanie z GH5M2 będzie dużo wygodniejsze. W ustawieniu nieliniowym ostrość będzie przesuwać się w stałych odstępach czasu w zależności obracania obiektywu. Czułość w ustawieniu liniowym będzie można ustawić w zakresie od 90 do 360 stopni w 30-stopniowych odstępach.

Kompatybilne obiektywy: H-E08018, H-X1025, H-ES12060, H-ES50200, H-RS100400, H-XA025, H-ES200, H-HSA12035, H-FS12060, H-HSA35100, H-FSA45200 and H-FSA100300.

Oprogramowanie sprzętowe będzie dostępne do pobrania na stronie LUMIX Global Support: https://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/dsc/download/index.html dnia 8 czerwca 2021.

• Android oraz Google Play są znakami towarowymi oraz nazwami handlowymi należącymi do Google Inc.

 • iOS jest nazwą handlową oraz znakiem towarowym należącym do Cisco w Stanach Zjednoczonych oraz jego jest na licencji.
 • Leica jest znakiem towarowym należącym do Leica Microsystems IR GmbH.
 • Obiektywy LEICA DG są produkowane przy użyciu instrumentów pomiarowych oraz innych systemów, które są certyfikowane przez LEICA Camera AG w oparciu o standardy jakości firmy.
 • Wi-Fi jest zarejestrowanym znakiem towarowym należącym do Wi-Fi Alliance®
 • Bluetooth jest znakiem towarowym oraz nazwą handlową należącymi do Bluetooth SIG, Inc. Ich użycie przez Firmę Panasonic jest na licencji. Inne nazwy handlowe oraz znaki towarowe należą do swoich właścicieli.
 • Inne nazwy handlowe oraz znaki towarowe należą do swoich właścicieli.
 • Projekt oraz specyfikacja mogą się zmienić bez wcześniejszego powiadomienia.

LUMIX PRO: Nowy LUMIX GH5M2 jest produktem kwalifikującym do programu LUMIX PRO. Program stworzony, aby wspierać użytkowników LUMIX szeregiem korzyści, kiedy najbardziej tego potrzebują. Odwiedź stronę www.lumix-pro.com aby dowiedzieć się więcej oraz zapoznać się z warunkami.

Promocja Early Bird GH5M2
Firma Panasonic oferuje promocję Early Bird, która potrwa od 25 maja do 31 listopada 2021 roku.

źródło: Panasonic

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]