Twoja paczka czeka na dostawę?

To bardzo popularny atak, który wraca co jakiś czas. Twoja paczka czeka na dostawę?

Oszuści ponownie wykorzystują wizerunek Poczty Polskiej. Tym razem masowo rozsyłają wiadomości SMS z informacją o potwierdzeniu płatności. Nie klikaj w link! W ten sposób możesz stracić wszystkie oszczędności.

Tanie telefony z 5G – porównanie

To bardzo popularny atak, który wraca co jakiś czas. Przestępcy podszywają się pod różne firmy i instytucje, chcąc wyłudzić dane do kart płatniczych. Tym razem informują, że paczka czeka w dostawie i aby ją odebrać, należy potwierdzić płatność w ciągu 3 dni przed upływem terminu.

Nie czekałem na żadną paczkę!

Dostałem taką wiadomość, na całe szczęście nie czekałem na żadne zamówienie, dlatego wydało mi się to podejrzane – tłumaczy Kamil.

Mężczyzna postanowił odezwać się do CyberRescue i wtedy dowiedział się, że jest to nowa kampania SMS, mająca na celu wyłudzić pieniądze z kont bankowych. Specjaliści od razu zgłosili fałszywą stronę do zablokowania.

To okropne jak oszuści kradną. Ja nie nabrałem się na to oszustwo, ale ile osób kliknęło w link i podało dane – dodaje Kamil.

Nie klikaj w linki!

Jeżeli otrzymaliśmy taką wiadomość SMS, prawdopodobnie nasze dane osobowe wyciekły do sieci – tłumaczy Dominika Kociołek z CyberRescue.

Niestety należy mieć świadomość tego, że podając informacje o sobie w Internecie, na przykład przy rejestracji do jakiegoś serwisu, wzrasta prawdopodobieństwo, że dane osobowe wyciekną do sieci.

Test Canon Pixma TS6350 – drukarka 3 w 1 z łącznością bezprzewodową

Najważniejsze jest to, żeby nie klikać w takie linki. Jeżeli już otrzymamy podejrzaną wiadomość, najlepiej usunąć ją i powiadomić znajomych o próbie oszustwa.

źródło: CyberRescue

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: