Design 32 – tegoroczna edycja konkursu z OPPO

Marka OPPO objęła swoim mecenatem tegoroczną edycję konkursu i wernisaż Design 32.

Design 32

Marka OPPO objęła mecenatem ogólnopolski konkurs wzornictwa Design 32. To już jedenasta edycja wydarzenia, w którym młodzi twórcy z wiodących, polskich szkół artystycznych zaprezentują najlepsze dyplomy projektowe z ostatniego roku. Jury złożone z cenionych ekspertów wybierze i nagrodzi najciekawsze prace. Główna nagroda to 20.000 zł, z kolei nagrodę specjalną przyzna firma OPPO. 
Konkurs Design 32 – Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych 2020 jest organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. To jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, w którym biorą udział młodzi twórcy z ośmiu publicznych uczelni artystycznych: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Sztuki w Szczecinie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Cieszymy się, że marka OPPO objęła swoim mecenatem tegoroczną edycję konkursu i wernisaż Design 32. Coraz częściej świat nowych technologii zwraca się w kierunku innowacyjnego designu. To dowód na to, że nowoczesne rozwiązania mogą sprawić, że nasze życie będzie łatwiejsze, ale też piękniejsze i przyjemniejsze. Jedną z takich marek jest OPPO, której filozofia i podejście do wzornictwa jest bliskie też naszym ideałom pracy. Jestem ogromnie ciekaw jaki projekt nagrodzi firma OPPO jako mecenas Design 32. – prof. dr hab. Grzegorz Hańderek, Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach

design32 - edycja 2021 (3).png
Celem konkursu jest promocja młodych talentów i ich wsparcie w samodzielnym zaistnieniu na profesjonalnym rynku projektowym. Po raz pierwszy prace będą ocenianie przez projektantów wybranych przez Radę Programową Konkursu. Jury przyzna cztery nagrody: Nagrodę Rektorów, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Prezydenta Miasta Katowice oraz specjalną nagrodę OPPO – mecenasa konkursu.

Nasze produkty projektujemy z myślą o tym, by wnosiły konkretną wartość do życia użytkowników. By tak się stało, OPPO stawia nie tylko na technologie, ale i na wyjątkowe wzornictwo. Z tego też powodu współpraca z organizatorami konkursu Design 32 jest dla nas naturalna, łączy nas uznanie dla dobrego designu. Od zawsze staramy się zachęcać młodych, kreatywnych twórców do tego, aby dzielili się swoimi pomysłami ze światem. Tym bardziej mamy nadzieję, że nasza współpraca z Design 32 pobudzi ich wyobraźnię i zmotywuje do łączenia technologii z nowoczesnym wzornictwem. – Mo Zhang, Brand Managerka OPPO Polska.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 19 czerwca 2021 roku podczas wernisażu wystawy pokonkursowej. Samą wystawę można będzie oglądać do 20 lipca w Rondzie Sztuki, galerii ASP w Katowicach.
Design 32 – o konkursie 
Konkurs Design 32 – Najlepsze Dyplomy Projektowe publicznych uczelni artystycznych w Polsce organizowany jest przez Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. W konkursie biorą udział zaproponowane przez macierzyste uczelnie prace magisterskie, których obrony miały miejsce w ubiegłym roku. Miejscem wystawy jest Galeria ASP w Katowicach Rondo Sztuki (od 19 czerwca do 20 lipca). Patronat honorowy nad wydarzeniem: Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Marszałek Województwa Śląskiego, Prezydent Miasta Katowice. Mecenasi konkursu: Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i firma OPPO.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: