Spotify – muzyczne utwory EURO 2020

Spotify przedstawia najnowsze dane w rytm jakich utworów wyczekujemy powrotu Mistrzostw Europy w piłce nożnej?

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn, zawitały ponownie na nasze ekrany po pięciu latach oczekiwań. W tym roku po raz pierwszy odbywają się na stadionach w 11 różnych europejskich krajach, w których szczęśliwi posiadacze biletów będą mogli dać się ponieść sportowym emocjom. I choć liczba miejsc na widowni jest mocno ograniczona, można się spodziewać, że wszyscy fani piłki nożnej najbliższy miesiąc spędzą, dopingując swoje ulubione drużyny.

Test Sonos Roam – sprawdzi się zarówno w domu, jak i w plenerze

W oczekiwaniu na powrót Mistrzostw Europy, w okresie od stycznia do czerwca br., platforma Spotify zanotowała 68% wzrost dziennej liczby odtworzeń piłkarskich playlist stworzonych przez użytkowników. W prawdziwie patriotycznym stylu, użytkownicy Spotify masowo odtwarzali również hymny narodowe. Spośród krajów biorących udział w Mistrzostwach najczęściej odtwarzanym hymnem na świecie była „Marsylianka” (Francja). Dalej na podium ulokowały się „God Save The Queen” (Anglia) oraz „Du gamla, du fria” (Szwecja).
Ekscytacja i tęsknota za piłkarskimi zmaganiami udzieliła się również polskim słuchaczom, którzy powrócili do odtwarzania piosenki „Seven Nation Army„, The White Stripes, która jest obecnie najpopularniejszym utworem wśród polskich kibiców. Z kolei, na drugim miejscu znalazł się utwór „We Are The Champions„, Queen, w wydaniu z 2011 roku. Listę top 5 najczęściej słuchanych piłkarskich utworów zamykają piosenki od Nelly Furtado, New Order oraz E-Type.
  1. Seven Nation Army, The White Stripes
  2. We Are The Champions – Remastered 2011, Queen
  3. Força, Nelly Furtado
  4. World in Motion, New Order
  5. Campione 2000 – Radio Version, E-Type
Rosnącą popularnością wśród Polaków w okresie od stycznia do maja cieszyły się również sportowe podcasty, a do najpopularniejszych należą:
  1. Futbol i cała reszta [Przemek Rudzki & Arek Ras Sitarz]
  2. ELEVEN SPORTS w ELLE MAN – 2ANGRYMEN
  3. weszlo.fm
  4. Kick Off [Przemek Rudzki & Michał Gutka]
  5. Zachodny do Tablicy

Sprawdź hity, które rozgrzeją każdego kibica

Jeśli nie wskazano inaczej dane są globalne; dane zostały zebrane w okresie od stycznia do maja 2021 roku.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: