Garmin Forerunner GPS – aktualizacje funkcji

Garmin Forerunner GPS – aktualizacje funkcji sportowych i wellness. Nowe funkcje zapewniają użytkownikom zaawansowane monitorowanie snu, animacje treningowe na ekranie zegarka i wiele więcej

Garmin udostępnił aktualizację oprogramowania zegarków biegowych z GPS Forerunner 245, Forerunner 245 Music, Forerunner 745 i Forerunner 945, która dostępna jest dla wszystkich użytkowników bezpłatnie na platformie Garmin Connect.

Test MaxCom Fit FW32 Neon – kobiecy, elegancki i do tego funkcjonalny

Dzięki tej aktualizacji biegacze mogą skorzystać z następujących funkcji:

  • Udoskonalony pomiar VO2 max (pułap tlenowy): szacunkowy pomiar pułapu tlenowego podczas aktywności bieg jest teraz jeszcze dokładniejszy, ze względu na uwzględnienie specyfiki terenu i podłoża.
  • Ocena trudności wysiłku: możliwość dodania oceny trudności wysiłku i samopoczucia podczas treningu. Taka subiektywna ocena jest następnie dodawana do Garmin Connect jako część aktywności. Dostępne także w zegarkach Forerunner 45 i Forerunner 45S.
  • Minuty Intensywnej Aktywności: zegarek wskaże, kiedy i podczas jakiego wysiłku zostały zdobyte kolejne minuty intensywnej aktywności.

 Hykker Smartwatch z lokalizatorem GPS – test smartwatcha dla najmłodszych

Dodatkowe aktualizacje dla zegarków Forerunner 245 i Forerunner 245 Music obejmują:

  • Codzienne sugestie treningowe – funkcja ta wskazuje rodzaj treningu, który pomoże w osiągnięciu celów treningowych. Wskazówki dotyczące biegania i jazdy na rowerze są oparte na historii treningowej z ostatnich tygodni, poziomie sprawności fizycznej i danych czasu regeneracji.

 Test Huawei Watch Fit – inteligentny zegarek dla fanów fitnessu

Dodatkowe aktualizacje dla zegarków Forerunner 745 i Forerunner 945 obejmują:

  • Zaawansowane monitorowanie i analiza snu Firstbeat Analytics: zaawansowane dane dotyczące snu z podziałem na fazy dostępne są bezpośrednio na zegarku wraz z liczbową oceną jakości snu oraz informacjami na temat jego jakości i długości.
  • Aktywność Ultrarun: ten profil aktywności umożliwia pomiar czasu spędzonego w punktach żywieniowych i na postojach za pomocą timera odpoczynku.
  • Animacje treningowe na ekranie zegarka: Łatwe do naśladowania treningi, w tym kardio, treningi siłowe, joga i pilates, dostępne są w aplikacji Garmin Connect i synchronizowane bezpośrednio z zegarkiem.
  • Wiek sprawnościowy: udoskonalone szacunki wieku sprawnościowego użytkownika na podstawie wieku, historii aktywności, tętna spoczynkowego i BMI lub procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie.1

 Aktualizacje dostępne są po sparowaniu zegarka z aplikacją Garmin Connect.

źródło: Garmin

***

1 Do wykorzystania procentowej zawartości tkanki tłuszczowej przy obliczaniu wieku sprawnościowego niezbędna jest inteligentna waga Index lub Index S2 (sprzedawane oddzielnie).

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: